"Koń jaki jest..." - Kolbuszowa 2019

start 04.08.2019 15:00

Lokalizacja:

W pierwszą sierpniową niedzielę zapraszamy do skansenu na spotkanie z największym pomocnikiem w chłopskim gospodarstwie! Planujemy pokazy, zabawy, konkursy i wiele, wiele innych atrakcji!

4 sierpnia  (godz. 12.00 – 18.00) pracownicy skansenu wraz z ekipą z Zagrody Jeździeckiej „Mustang” z Dzikowca przygotowali  pokaz ras i końskich maści, paradę koni, a także zawody i pokazy jeździeckie. W trakcie pokazów będzie można obejrzeć konie rasy małopolskiej, zimnokrwistej, wielkopolskiej, śląskiej oraz koniki polskie, kuce wierzchowe i sztetlandzkie, hucuły i haflingery.

Będzie także Konkurs Potęgi Skoku, zawody w powożeniu furmankami i zwózka słomy na czas. Dla aktywnych turystów przygotowano przeróżne zabawy i możliwość przejażdżki konno. Przy kuźni ze Staniszewskiego kowal Stanisław Kopala zaprezentuje to niezwykłe rzemiosło, a przy zagrodzie z Wrzaw Jan Dudziak będzie wykonywał drewniane koniki, zaprzęgi i wózki oraz inne malowane zabawki. Panie z Kolbuszowskiego Koło Kobiet będą serwowały regionalne smakołyki w szkole z Trzebosi, a w karczmie z Hadli Kańczuckich – gospodynie z Weryni.

Ponadto...

...w kościele z Rzochowa, chałupie z Cierpisza oraz na wystawie malarstwa „Piękno w pejzażu odbite” w spichlerzu z Bidzin będzie czekał przewodnik, który oprowadzi turystów po wnętrzu zabytkowego obiektu.

Oto plan dnia:

12.00 – 18.00 – prezentacja prac rzemieślników i kiermasz wyrobów rymarskich
12.00 – 18.00 – kuchnia regionalna w szkole z Trzebosi i karczmie z Hadli Kańczuckich
13.00 – 18.00 – możliwość przejażdżki konno 
13.00 – 15.00 – pokaz ras i maści końskich
15.00 – 15.30 – parada koni
16.00 – 18.00 – Konkurs Potęgi Skoku, pokazy jeździeckie i zawody w powożeniu furmankami

Wstęp do skansenu tego dnia wynosi: 12 zł – bilet normalny, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7. roku życia wstęp bezpłatny.

/źródło: MKL Kolbuszowa/

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.