23-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego usłyszał zarzuty oszustwa i sfałszowania podpisów

  • 9.11.2017, 05:00
  • opr. d
23-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego usłyszał zarzuty oszustwa i sfałszowania podpisów
Mężczyzna, któremu nie udało się przekonać do zmiany operatora nowych klientów, podrobił ich podpisy.

Dwa podobne zawiadomienia o podrobieniu podpisów na umowach sprzedaży energii elektrycznej złożyli w kolbuszowskiej jednostce pod koniec czerwca mieszkańcy naszego powiatu.

W pierwszym przypadku, jednego z mieszkańców odwiedził mężczyzna, który przedstawił się jako przedstawiciel firmy zajmującej się dostawą energii elektrycznej. Początkowo przekonał starszego mężczyznę i jego żonę do zmiany operatora i podpisali oni nową umowę. Po chwili jednak zmienili zdanie i poinformowali o tym mężczyznę, który oddał im oryginał umowy. - Jak się jednak okazało, po jakimś czasie do domu mieszkańców gminy Niwiska przyszły rachunki od nowej firmy. Po telefonicznej interwencji otrzymali oni kserokopię umowy z podrobionymi podpisami. Sprawę zgłosili na policję - informuje Jolanta Skubisz- Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

 

W drugim przypadku kobieta poinformowała policjantów, że odwiedził ją młody mężczyzna, oferując zmianę warunków aktualnej umowy na dostawę energii. Poprosił o pokazanie starego rachunku i dowodu osobistego, a następnie wyciągnął umowę, którą polecił podpisać. - Mieszkanka gminy Dzikowiec zorientowała się jednak, że na umowie są dane innej firmy, dlatego jej nie podpisała. Niestety kilka dni później na adres kobiety przyszedł rachunek za świadczenie usług z innej firmy. Kobieta zwróciła się do dotychczasowego operatora z prośbą o wyjaśnienia, na co otrzymała umowę, zgodnie z którą miała zrezygnować z jego usług na rzecz innej firmy - mówi przedstawicielka policji. Kobieta rozpoznała, że na umowie nie widniej jej podpis i również powiadomiła policję.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

opr. d
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe