Korowód Świętych w Majdanie

  • 12.11.2017, 15:57
  • opr. dg
Korowód Świętych w Majdanie SP Majdan Królewski
Uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim, wspólnie z siostrą Teresą Dul i wychowawczynią Katarzyną Chmielowiec, powrócili do korzeni tradycji chrześcijańskiej. Dzieci przygotowały nietypową prezentację, czyli Korowód Świętych.

Kilkutygodniowe przygotowania owiane były tajemnicą, gdyż dzieci chciały zrobić wszystkim niespodziankę. Premiera odbyła się w kościele parafialnym, podczas mszy św., w niedzielę poprzedzającą uroczystość Wszystkich Świętych. Dzieci zaprezentowały licznie zebranym postaci świętych. Piękne i w szczegółach dopracowane stroje pomagały w rozpoznawaniu poszczególnych postaci.

W poniedziałek Korowód Świętych zawitał do szkoły. "Goście z Nieba" spotkali się ze wszystkimi uczniami. Święty Jacek częstował zgłodniałych pierogami, a Aniołki rozdawały nagrody i cukierki tym dzieciom, które prawidłowo odgadły jakiego świętego, z wybranych na tę okazję, prezentują rewelacyjni aktorzy z klasy piątej.

 

 


Wielu chętnych zgłaszało się do odpowiedzi, ale o trafne typy w niektórych przypadkach było trudno, szczególnie u dzieci młodszych. Ich nieudolne, ale szczere próby podania poprawnej odpowiedzi sprawiały, że atmosfera podczas tego "spotkania ze świętymi" była bardzo radosna.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

opr. dg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
gufyhg
gufyhg 13.11.2017, 09:45
No i pięknie :) A czy wiecie że w Kolbuszowej w jednym z przedszkoli (ochronce) od kilku lat obchodzi się bal wszystkich świętych? Dzieci w tym dniu są przebrane za świętych. W tym tygodniu kolejny taki bal. :) Napiszcie coś o tym.

Pozostałe