Kolejny samorządowiec z naszego powiatu może stracić mandat

  • 3.12.2017, 15:57
  • Joanna Serafin
Kolejny samorządowiec z naszego powiatu może stracić mandat J. Serafin
Tym razem wojewoda zajął się sprawą Stanisława Bryka z gminy Niwiska.

Donos do wojewody trafił jeszcze w maju tego roku. Jak twierdzili jego autorzy, radny Bryk, jednocześnie prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych, łamał przepisy ustawy o samorządzie gminnym. Chodziło o to, że kółko świadczyło usługę na rzecz gminy - usuwało śliskość na drogach gminnych.

 

 

 
Pod lupą wojewody
Pracownicy wojewody sprawdzili, czy tak faktycznie było. Zwrócili się z prośbą do wójta o przesłanie wszelkiej dokumentacji na ten temat. Z otrzymanych informacji wynikało, że gmina podpisała z SKR w Niwiskach dwie umowy na usługi piaskowania na drogach gminnych. Za wykonaną pracę kółko otrzymało zapłatę. Po przeanalizowaniu dokumentów podjęto decyzję.  - 27 października tego roku wojewoda wezwał Radę Gminy Niwiska do podjęcia działań mających na celu usunięcie naruszenia prawa poprzez wygaśnięcie mandatu radnego - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Do tej pory temat ten nie został jednak wprowadzony pod obrady niwiskich radnych. Dlaczego? - Jestem na etapie podjętych działań w tym zakresie, które będą jeszcze wymagały pewnych wyjaśnień, żeby móc podjąć rzetelną decyzję w tym zakresie - mówi krótko Robert Róg, szef Rady Gminy w Niwiskach. 

Więcej w 48 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe