Mieszkańców Majdanu Królewskiego odwiedzili z kolędą "mali misjonarze"

  • 7.01.2018, 07:15
  • kz
Mieszkańców Majdanu Królewskiego odwiedzili z kolędą Karolina Ziółkowska
W środę (27 grudnia) mieszkańców Majdanu Królewskiego odwiedzili z kolędą "mali misjonarze". W tym roku dzieci zbierały pieniądze na pomoc swoim rówieśnikom mieszkającym m.in. w Syrii i Libanie.

To już niemal tradycja. Mali misjonarze wyruszają, kolędując i zbierając pieniądze na szczytny cel już od kilku lat. W tym roku z kolędą misyjną wyruszyło w sumie ponad pięćdziesięcioro dzieci z Majdanu Królewskiego. - Na początku miało być osiem grup kolędniczych, ale dzieci bardzo chętnie się angażują w to przedsięwzięcie i ostatecznie tych grup było dziesięć - mówi siostra Teresa Dul, która opiekowała się w tym roku kolędnikami.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, w tym roku w misyjne kolędowanie zaangażowały się nie tylko dzieci, które na co dzień należą do koła misyjnego w Publicznej Szkole Podstawowej, ale także dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz wszyscy, którzy tylko wyrazili taką chęć. W sumie udało się zebrać prawie 4 tys. złotych. Pieniądze powędrują do potrzebujących dzieci w krajach objętych konfliktami zbrojnymi m.in. w Syrii oraz Libanie. 

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

kz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
mułła
mułła 7.01.2018, 12:33
Tak ganiaja te biedne dzieci. Jak nie Owsiak to klecha.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------