Kolbuszowa. Stanisław Frankiewicz, pasjonat rowerowych pielgrzymek, wyruszył w kolejną podróż rowerową. Tym razem odwiedzi Monte Cassino

  • 8.07.2018, 14:30
  • Lidia Szpara
Kolbuszowa. Stanisław Frankiewicz, pasjonat rowerowych pielgrzymek, wyruszył w kolejną podróż rowerową. Tym razem odwiedzi Monte Cassino Fot. L. Szpara Taka forma, ambicje i plany są zdecydowanie godne podziwu. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty, wspiera pana Stanisława.
W zeszłym roku Stanisław Frankiewicz, organista z kolbuszowskiej kolegiaty, pojechał jednośladem do Fatimy. "Przejażdżka" trwała niemal cały miesiąc, do przejechania było bowiem około 3,5 tysiąca kilometrów. W tym roku nasz zapalony 68-letni rowerzysta również nie próżnuje. Tym razem zaplanował rowerową podróż do Monte Cassino, we Włoszech.

Będzie to wypad z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Pan Stanisław wyruszył w drogę w sobotę 30 czerwca. Tym razem przed nim około 2 tysiące kilometrów do pokonania. Stanisław Frankiewicz szacuje, że przebycie tej trasy na rowerze zajmie około dwóch tygodni.

Wyprawa do Monte Cassino zawiera w sobie silną symbolikę. Nasz bohater wskazuje na ważny rys historyczny.

- Nasi walczyli pod Monte Cassino, znajomość historii własnego kraju to jest podstawa - mówi pan Stanisław, przypominając miejsce jednej z  największych bitew w historii II wojny światowej, po czym wyraża żal, że obecnie program nauki historii w  szkołach jest mocno spłycony.

Być może fakt podróży rowerowej do właśnie tego miejsca zwróci uwagę osób na co dzień niezbyt zainteresowanych historią i sprawdzą, co się tam działo i jaki wpływ miało na kolejne pokolenia.

 

 

Więcej w aktualnym Korso.

Lidia Szpara
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------