Gmina Kolbuszowa. Nowi dyrektorzy objęli funkcje szefów szkół. Placówkami kierują od 1 września

  • 8.09.2018, 20:30
  • Joanna Serafin
Gmina Kolbuszowa. Nowi dyrektorzy objęli funkcje szefów szkół. Placówkami kierują od 1 września Fot. J. Serafin Nominacje na dyrektorów szkół wręczono 31 sierpnia. Od lewej: Artur Brandys, Marek Wesołowski, Barbara Wiącek, burmistrz Jan Zuba, Urszula Kluza, Jerzy Sitko i Grzegorz Starzec.
Szefowie szkół z gminy Kolbuszowa, zarówno ci ustępujący ze stanowiska, jak i nowi, wzięli udział w ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Kolbuszowej (31 sierpnia).

Obrady były okazją do pożegnania kończących pracę w szkołach pedagogów i przywitania nowych, przejmujących ich obowiązki.

Podziękowania trafiły na ręce trzech dyrektorów. Agata Świętek, która szkołą w Weryni kierowała od września 2002 roku, zdecydowała się przejść na emeryturę. - W tym czasie placówka ta zmieniła swoje oblicze. Została rozbudowa, a przy obiekcie powstało boisko wielofunkcyjne - przypomniał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, a odchodząca dyrektor podziękowała swoim kolegom i koleżankom za okazywane przez lata wsparcie i pomoc.

Zmiana stanowiska

Z funkcją dyrektora pożegnała się także Maria Nowakowska, dyrektor SP w Domatkowie, która tą placówką kierowała od września 2007 roku. - Dziękuję za wszystko i życzę państwu oraz nowo nominowanym wiele sił, cierpliwości, jak najmniej zmian oraz żeby wam przybywało i na osobistych kontach, i na kontach szkół - powiedziała podczas sesji wieloletnia pedagog, która z placówką w Domatkowie się nie rozstaje. - Pani Maria Nowakowska postanowiła popracować jako nauczyciel - poinformował burmistrz.

Ćwierć wieku

Wraz z nowym rokiem szkolnym zmienił się również dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. Mirosław Kaczmarczyk, po 25 latach kierowania szkołą, zdecydował się przejść na świadczenie kompensacyjne. - Życzę wam wszystkim, abyście doczekali tego, aby pojawił się ktoś naprawdę mądry, który potrafi stworzyć system edukacji na trwałych wartościach, oparty na mądrych podstawach programowych, na mądrych ludziach i mądrze finansowany - skierował swoje słowa do uczestników sesji Mirosław Kaczmarczyk. 

Więcej w aktualnym numerze Korso.
 
Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------