Kolbuszowa. Radny Macheta: - Koledzy z Rzeszowa żartują ze mnie

  • 05.11.2018, 16:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Kolbuszowa. Radny Macheta: - Koledzy z Rzeszowa żartują ze mnie Fot. A. Pocałuń
Tak mówił do włodarzy na ostatniej sesji Waldemar Macheta - U nich już piąty program kończą, a u nas to idzie dosyć powoli - dopytywał o złożony przez samorząd wniosek na odnawialne źródła energii.

Podczas ostatniej sesji były już radny, zwracając uwagę na zbliżające się podwyżki energii elektrycznej, pytał, kiedy gmina zrealizuje program dotyczący ogniw fotowoltaicznych. Przedstawiał duże plusy ich posiadania. - Te instalacje wpłynęłyby bardzo dodatnio na środowisko, a przede wszystkim na portfel, na budżet domowy - podkreślał. - Czy w ogóle jest szansa na to, że te instalacje zostaną zamontowane u wnioskodawców? - dopytywał Macheta. 

Duży wniosek

- Jesteśmy cały czas w grze - odpowiedział na pytanie byłego radnego Jan Zuba - Mamy informację z urzędu marszałkowskiego, że czynione są starania, żeby przesunąć środki, które nie będą wykorzystane z innych osi priorytetowych - powiedział burmistrz. 

Włodarz przedstawił opinię, że trzeba realizować to zadanie, które jest nakreślone przez Unię Europejską. - Produkcja energii elektrycznej ze źródeł rozproszonych, czyli fotowoltaika na domach jednorodzinnych - wyjaśniał Jan Zuba. - Złożyliśmy bardzo duży wniosek sięgający 14 milionów złotych, łącznie z gminą Dzikowiec. Poszliśmy w kompleksowe rozwiązania, nie tylko fotowoltaika, ale także wymiana kotłów i pompy ciepła gruntowe i powietrzne. Dlatego jesteśmy na liście rankingowej troszeczkę dalej - wyjaśnił włodarz gminy.

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
rok 2017
rok 2017 05.11.2018, 20:55
no z tego człowieka roku, to nie tylko rzeszów sie smieje , ale cała Polska

Pozostałe