Reklama

Reklama

Jak uniknąć bankowych trików?

Opublikowano: 8 kwietnia 2019 10:00
Autor: Grupa Tipmedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

promowane Wiele osób unika produktów bankowych, takich jak kredyty i karty kredytowe, w obawie przed oszustwem. W praktyce banki to instytucje finansowe, które zmuszone są do działania w granicach prawa i które obowiązuje ustawa prawo bankowe. Zdarza się jednak, że ich oferty są tak zawiłe, że klienci nabierają się na zapisy, które nie są dla nich korzystne w ostatecznym rozrachunku. W jaki sposób bronić się przed taką praktyką?

Reklama

Najważniejsza jest umowa

Zwykle klient starający się o udzielenie kredytu jest tak zadowolony, kiedy ocena jego zdolności kredytowej przebiegnie pomyślnie, że nie czyta już umowy przedstawionej przez pracownika i podpisuje ją od ręki. Jest to duży błąd, ponieważ pracownik może nie omówić wszystkich punktów umowy i wprowadzić w błąd. Najlepiej zapoznać się z pełną treścią umowy kredytowej i dopiero wtedy ją podpisać. Warto pytać o wszystkie niejasne punkty w umowie.

Trzeba pamiętać o tym, że pracownicy banku zwykle liczą na prowizję za sprzedane przez siebie produkty. Zależy więc im na tym, aby klient zdecydował się na kartę kredytową przy okazji zaciągania innego zobowiązania, albo dodatkowo ubezpieczył swoją pożyczkę. Zawsze należy podchodzić do takich tematów ostrożnie i trzeźwo. Nie powinno się podejmować decyzji o kolejnych zobowiązaniach, jeżeli nie są one potrzebne. Trzeba uważać również na oferty darmowych produktów. Zwykle takie promocje obwarowane są wieloma warunkami. Na przykład za darmowe konto nie płacimy, jeżeli co miesiąc wpływa na nie przynajmniej pięćset złotych lub korzystamy regularnie z karty płatniczej.

W sytuacji, kiedy klient czuje się pokrzywdzony przez bank i nieuczciwe warunki umowy, ma zawsze możliwość złożenia skargi do UOKiK. Warto korzystać z takiej możliwości, aby zwalczać nieuczciwe praktyki. Jeśli szukasz więcej informacji na temat bankowych trików, zachęcamy do odwiedzenia strony https://ocenbank.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej o zasadzkach banków i instytucji pożyczkowych. Decydując się na korzystanie z jakiejkolwiek oferty, trzeba zawsze się z nią zapoznać, a niekiedy warto poradzić się rodziny lub znajomych, jeżeli pojawiają się wątpliwości.

Kliknij również: https://www.rp.pl/Finanse/180739960-Czy-wakacje-to-dobry-czas-na-zaciagniecie-kredytupozyczki.html
https://www.rp.pl/Media-i-internet/302089912-CDA-chwali-sie-wynikami-Rekordowa-liczba-subskrybentow-CDA-Premium.html

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.