Wywalczyli prawie trzydzieści medali na mistrzostwach w pływaniu

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT Aż 28 medali wywalczyli młodzi pływacy Fregaty Kolbuszowa w rozegranych w Sanoku mistrzostwach Podkarpacia. Nasz klub miał 11 reprezentantów.

W ogólnej klasyfikacji medalowej drużyna Fregaty zajęła piąte miejsce. Ustąpiła miejsca tylko większym, liczniejszym klubom. Nasz klub zdobył 28 medali, w tym 8 złotych, 7 srebrnych i 13 brązowych. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział 16 klubów z Podkarpacia. Pokazało się łącznie ponad 200 zawodników. Rywalizowano w 40 różnych konkurencjach pływackich. Walka toczyła się w czterech kategoriach wiekowych: do 12 lat, do 13 lat, do 14 lat i 15-latków i starszych.

Ogromny powód do satysfakcji mieli rodzice, a przede wszystkim trener naszych pływaków – Bartek Pietryka.

– To na jego głowie jest cały proces przygotowania do zawodów. Czuwa nad naszą młodzieżą, jest niezastąpiony

– zaznacza Marta Pastuła-Skowrońska, wiceprezes Fregaty.

Klasę pokazał Braian Skowroński.

Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników Fregaty zdobył pięć złotych i dwa srebrne medale. Był najlepszy w konkurencjach: 50 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem grzbietowym, 200 metrów stylem dowolnym, 400 metrów stylem dowolnym, 1500 metrów stylem dowolnym. Drugie miejsce zajmował w rywalizacji na 400 metrów stylem zmiennym i 200 metrów stylem motylkowym.

Dobrze te zawody wspominać będzie Mikołaj Wójcik. Był najlepszy na dystansach 100 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem motylkowym. Zajął drugie miejsce na 1500 metrów stylem dowolnym. Zdobył również cztery brązowe medale: na 50 metrów stylem motylkowym, 200 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem zmiennym i 400 metrów stylem dowolnym. Jego brat - Szczepan Wójcik - był najlepszy na 400 metrów stylem dowolnym, zdobył też trzy srebrne medale: na 100 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem dowolnym, 400 metrów stylem zmiennym.

Świetnie pokazały się nasze dziewczęta. Kornelia Woźniak zajęła drugie miejsce na 200 metrów stylem dowolnym. Zdobyła też brązowe medale na 400 metrów stylem dowolnym i 800 metrów stylem dowolnym.

Julia Szklarz wróciła do domu z dwoma brązowymi medalami: na 100 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym. Milena Szewc zajęła trzecie miejsce na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Dwukrotnie z trzeciego miejsca cieszył się trenujący stosunkowo krótko – Kacper Więcek. Brązowe medale zdobył na 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem dowolnym. Dwa razy na trzecim miejscy był Karol Rzemień. Zdobył brązowe medale na 100 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem grzbietowym.

Pozostali podopieczni, Wiktor Blicharz, Paulina Sobolewska, Wiktoria Skowrońska, w poszczególnych konkurencjach osiągali wysokie wyniki, często ocierając się o podium oraz osiągając znakomite czasy i bijąc swoje rekordy życiowe.

W międzyczasie, owocne starty w Podkarpackiej Lidze Pływackiej dzieci zaliczyła młodsza grupa kolbuszowskich pływaków.

W niedzielę, 25 października, na krytej pływalni Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu dzieci 10- i 11- letnich. Podkarpackiemu Okręgowemu Związkowi Pływackiemu pomagał w organizacji Urząd Marszałkowski. Bardzo dobry start zaliczyły Oliwia Szklarz i Nikola Grochala. Ta pierwsza dwa razy zajmowała pierwsze miejsce: na 100 metrów stylem dowolnym i na 200 metrów stylem dowolnym. Była druga w rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym. Dwukrotnie zajmowała również trzecie miejsce: na 50 metrów stylem dowolnym i na 100 metrów stylem zmiennym. Nikola trzykrotnie była druga: na 50 metrów stylem motylkowym, na 100 metrów stylem zmiennym i na 100 metrów stylem motylkowym.

W zawodach reprezentował nas również Nikodem Jędruszewski, który zajął m.in. wysokie czwarte miejsce na 100 metrów stylem klasycznym.

W pierwszy weekend listopada odbyła się II edycja Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci (10-11 lat). W zawodach rozegranych w Tarnobrzegu startowało około 140 zawodników z 15 klubów województwa. Oliwa Szklarz zajęła drugie miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, a Nikola Grochala była trzecia na 200 metrów stylem zmiennym.

Na 5 grudnia zaplanowano zaś zawody tej ligi w Kolbuszowej.