O 17 zabrzmią syreny alarmowe. Co jeszcze zaplanowano w Kolbuszowej?

  • 01.08.2020, 10:48 (aktualizacja 01.08.2020, 10:50)
  • js

Podziel się:

Oceń:

O 17 zabrzmią syreny alarmowe. Co jeszcze zaplanowano w Kolbuszowej? Fot. Joanna Serafin Na terenie miasta rozwieszone zostały plakaty informujące o sobotniej akcji.
- W sobotę (1 sierpnia) po raz kolejny z kolegami z Narodowa Kolbuszowa i Młodzież Wszechpolska Podkarpacie organizujemy społeczne obchody uczczenia pamięci poległych i pomordowanych w powstaniu warszawskim - zapowiada Tomasz Buczek, lokalny działacz.

Organizatorzy zachęcają do udziału w tej akcji, a także zakupu dwóch zniczy (białego i czerwonego) i przyniesienia ich na kolbuszowski rynek przed godz. 17.

- Zapalimy je i ułożymy w kształt symbolu Polski Walczącej. Pielęgnujmy pamięć o bohaterach, ale pamiętajmy złe decyzje i poddajmy je konstruktywnej krytyce. Uczmy się na błędach i nie bądźmy romantykami.

Niech pokolenia przyszłe żyją w lepszej Polsce - w takiej która już nie będzie zmuszana posyłać do nierównej walki jej najwybitniejszych synów i córek

- mówi Tomasz Buczek.

Po modlitwie i ułożeniu symbolu Polski Walczącej, odśpiewany zostanie hymn Polski. Wydarzenie to od kilku lat organizuje Narodowa Kolbuszowa, 

Jednocześnie prowadzona jest zrzutka internetowa, która ma pomóc zorganizować należyte upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania warszawskiego na całym Podkarpaciu.


W sobotę, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.  

Z prośbą do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Podjęte działania mają na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.

 

 

 

js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe