Udzielił ponad 800 ślubów. Teraz żegna się z urzędem

  • 01.08.2020, 14:58 (aktualizacja 01.08.2020, 15:08)
  • js

Podziel się:

Oceń:

Udzielił ponad 800 ślubów. Teraz żegna się z urzędem Fot. UG Niwiska Na zakończenie pracy w urzędzie kierownika USC zrobiono pamiątkowe zdjęcie.
Na emeryturę, po 43 latach pracy w Urzędzie Gminy w Niwiskach, przeszedł Kazimierz Pieniek.

Z samorządem związany był od 1977 r. Mieszkańcy zapamiętali go głównie jako kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, a funkcję tą pełnił przez prawie 30 lat.

- Kazimierz Pieniek był świadkiem radosnych chwil, gdy rejestrował i wydawał akty narodzin nowych mieszkańców gminy. Był obecny w chwilach ważnych dla każdego młodego człowieka wchodzącego w dorosłość,  gdy kończąc 18 lat zgłaszał się do USC z wnioskiem o wydanie pierwszego dowodu osobistego.

Przez kilkadziesiąt lat pracy był obecny także w chwilach doniosłych, udzielając 835 ślubów. I wreszcie, był świadkiem chwil wyjątkowo smutnych, gdy wydawał akty zgonu

- czytamy na stronie urzędu w Niwiskach

 

js

Zdjęcia (2)

Fot. UG Niwiska

Fot. UG Niwiska

Kazimierz Pieniek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe