Rzeszów. Położna i pielęgniarka z koronawirusem

  • 03.08.2020, 14:00 (aktualizacja 03.08.2020, 14:08)
  • js

Podziel się:

Oceń:

Rzeszów. Położna i pielęgniarka z koronawirusem Fot. Archiwum
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie uzyskał z informacje o potwierdzonym wyniku dodatnim u położnej w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie. Chora jest również pielęgniarka z innej rzeszowskiej lecznicy.

Do wczoraj (2 sierpnia) uzyskano ogółem cztery pozytywne wyniki w Pro-Familii - trzy u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego) oraz jednej osoby z personelu.

Kilka dni wcześniej, 30 lipca, potwierdzone zostało zakażenie koronawirusem u pielęgniarki pracującej w Szpitalu MSWiA i Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny.

- Rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne, w wyniku którego ustalono wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu 13 osób (personel, pacjenci i środowisko domowe). Do innych PSSE przekazano informację o pięciu osobach, które należy objąć kwarantanną

- informuje Dorota Gibała, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Ostatnie odnotowane przypadki na terenie miasta i powiatu są niepowiązane z ww. zachorowaniami. Ogółem na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 575 osób

js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe