Uszkodzone wjazdy na posesje i oberwane mostki. Musisz naprawić je sam

  • 05.08.2020, 08:39
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Uszkodzone wjazdy na posesje i oberwane mostki. Musisz naprawić je sam Fot. Czytelniczka Mieszkanka Staniszewskiego przesłała nam zdjęcia uszkodzonych mostków.
Nasza Czytelniczka zgłosiła problem oberwanych mostków po ulewnych deszczach. Okazuje się, że obowiązek ich naprawy spoczywa na właścicielu. Jest jednak jeden wyjątek.

Jak pisze mieszkanka wsi Staniszewskie w gminie Raniżów, po ulewach zostały oberwane nowe mostki. - Zostało to zgłoszone i miało być poprawione. Niestety nic nie zostało zrobione w tej sprawie - pisze zbulwersowana kobieta. - Dzwoniłam do firmy i zgłosiłam ten problem, ale dalej nic z tym nie zostało zrobione - dodaje.

W tej sprawie zgłosiliśmy się do Eugeniusza Szczebiwilka, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Jak udało nam się ustalić, w Staniszewskiem nie ma drogi powiatowej. Zarządcą tej drogi jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, ponieważ jest to droga wojewódzka nr 875. W tej sprawie pytania wysłaliśmy do Aldony Gujdy, rzecznika prasowego zarządu.

- Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że do zarządu nie wpłynęły zgłoszenia związane z uszkodzeniem zjazdów w wyniku nawałnic, które miały miejsce w ostatnim czasie. Ponadto informujemy, że zgodnie Art. 30. Ustawy o drogach publicznych „Utrzymywanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi.”

- informuje Aldona Gujda, przedstawicielka podkarpackiego zarządu.

Dyrektor kolbuszowskiego zarządu dróg wyjaśnia nam, że jeżeli dojdzie do uszkodzenia mostka, wjazdu do posesji, odpowiedzialność, aby go naprawić, spoczywa na właścicielu posesji, do której on prowadzi. Wynika to z ustawy. Jeżeli natomiast jest to nowa czy wyremontowana droga, która posiada jeszcze gwarancję, wówczas wykonawca zajmuje się takimi usterkami.

Dyrektor Szczebiwilk przypomina również, że właściciele posesji powinni dbać także o drożność przepustów. Mimo że mostki należą do pasa drogowego, ustawa narzuca właścicielom dbanie o wjazdy i prawidłowy przepływ wody pod nimi.

bp

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
daro
daro 05.08.2020, 19:19
To jeszcze właściciel za asfalt przed swoim domem też powinien zapłacić i póżniej lepić dziury za swoje.
A za poszerzenie mostka,projekt od Drogówki kosztuje jak projekt na
budowę domu.
Parodia z Paranoją.

Pozostałe