By nie doszło do ponownego zakażenia

  • 09.08.2020, 08:00 (aktualizacja 09.08.2020, 08:03)
  • wz

Podziel się:

Oceń:

By nie doszło do ponownego zakażenia Fot. Archiwum Korso Zakład Usług Komunalnych otrzymał dotację od Gminy Dzikowiec na zakup mobilnego urządzenia do dezynfekcji sieci wodociągowej.
Ponad rok temu na terenie gminy Dzikowiec doszło do skażenia wody pitnej. Teraz rada gminy wyciągnęła wnioski i inwestuje w odpowiednie sprzęty, aby w przyszłości takie problemy można było rozwiązać przy jak najmniejszych kosztach.

Przypomnijmy, że końcem maja ubiegłego roku woda na terenie całej gminy Dzikowiec była niezdatna do picia. Mieszkańcy przez pewien czas nie mogli spożywać wody z kranów. Wzbudziło to niezadowolenie. Dodatkowo, aby uzdatnić wodę, potrzeba było wypożyczyć zestaw do dezynfekcji sieci wodociągowej, ponieważ gmina swojego sprzętu nie miała. W tamtej sytuacji zestaw udostępnił Zakład Usług Komunalnych w Kolbuszowej. Dzięki temu udało się przywrócić wodę do stanu używalności możliwie jak najszybciej.

W związku z tamtym wydarzeniem rada gminy zadecydowała o przekazaniu pieniędzy z budżetu gminnego w wysokości ponad 11 tysięcy złotych na zakup urządzenia. Otrzyma je Zakład Usług Komunalnych gminy Dzikowiec, który ubiegał się o dofinansowanie na zrealizowanie zakupu. Sprzętu można się spodziewać do września tego roku. Mobilny zestaw do dezynfekcji wodociągowej prawdopodobnie będzie tej samej marki, co kolbuszowski. Jak będzie wyglądało korzystanie z urządzenia? O to zapytaliśmy Krzysztofa Streba, kierownika Zakładu Usług Komunalnych w Dzikowcu. 

- Podpinamy do wodociągu zasilanie podchlorynu, a pompka urządzenia pobiera ten środek  i dozuje go co jakiś czas do sieci

- tłumaczy nasz rozmówca. 

Jak dodaje, taka czynność będzie wykonywana zapobiegawczo co jakiś czas, by nie doszło ponownie do skażenia wody.

wz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe