- Kolejne pieniądze do wzięcia są w planie - mówi Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP

  • 08.08.2020, 09:00
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

 - Kolejne pieniądze do wzięcia są w planie - mówi Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP Fot. Archiwum Korso Poseł mówił o możliwościach dofinansowań samorządów lokalnych.
Samorządy mogą składać wnioski o wsparcie z puli 6 mld zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Gminy, powiaty i miasta mogą sięgnąć po pieniądze od rządu na inwestycje bliskie ludziom, np. szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej. Czas na składanie wniosków do wojewody ustalono od 27 lipca do 10 sierpnia. 

- Liczę na to, że wszystkie samorządy z powiatu kolbuszowskiego skorzystają z takiej możliwości

- mówi poseł Chmielowiec.

- Według mnie do dobry moment na pozyskanie pieniędzy na długo oczekiwaną inwestycję w Kolbuszowej Dolnej. Mam tu na myśli rozbudowę szkoły specjalnej

- dodaje nasz rozmówca. 

Samorządy otrzymają dotację w wysokości od pół mln zł do aż ponad 93 mln zł. Pieniądze mają trafić w formie przelewów na konto gmin, miast i powiatów. Wystarczy złożyć wniosek. Biurokracji ma być jak najmniej. Pieniądze samorządy mają otrzymać najpóźniej we wrześniu tego roku. 

Kolejny zastrzyk finansowy dla gmin, miast i powiatów jest w planie. - Do rozdysponowania będą kolejne miliardy złotych - zapowiada poseł Chmielowiec. Jak mówi, jeżeli przy tym rozdaniu nie zostaną zaplanowane pieniądze na szkołę specjalną, może władze samorządowe postarają się o nie przy kolejnej takiej możliwości. 

- Ta inwestycja jest odsuwana w czasie, a co do potrzeby jej realizacji, myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać. Nie wiem tylko, czy samorząd jest przygotowany i posiada dokumentację pozwalającą na rozpoczęcie tego zdania - dodaje poseł z Kolbuszowej.  

Na co gmina Kolbuszowa planuje przeznaczyć 3 mln 360 tys. zł z funduszu? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do urzędu. Wniosek o finansowe wsparcie samorząd złożył 31 lipca. Pieniądze mają trafić na sześć inwestycji.

Gmina Kolbuszowa planuje przeznaczyć pozyskane pieniądze na:

  • Budowę Dom Pobytu Dziennego Seniora w Kolbuszowej
  • Budowę ciągu pieszego wzdłuż rzeki Nil, przebudowę ulicy Parkowej, rozbudowę parkingu wraz z niezbędną infrastrukturą
  • Modernizację budynku dworca PKP w Kolbuszowej, budowę zadaszenia nad przystankami autobusowymi i placem manewrowym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną
  • Przebudowę ul. Fabrycznej w Kolbuszowej
  •  Budowę oświetlenia ulicznego ul. Fabrycznej w Kolbuszowej
  •  Utworzenie Parku Niepodległości przy ul. Astrowej
Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe