Mieszkańcy dostali pisma, ale nie wiedzieli o co chodzi

  • 08.08.2020, 12:00
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy dostali pisma, ale nie wiedzieli o co chodzi Fot. Archiwum Korso Druki podatkowe należy składać w urzędzie.
Mieszkańcy Hadykówki otrzymali w ostatnim czasie druki do wypełnienia. Urząd krótko wyjaśnił w piśmie, że chodzi o modernizację wsi. Wiele osób nie wiedziało, o co dokładnie chodzi.

Każde z gospodarstw na terenie sołectwa otrzymało druki, w których musieli wypisać szczegółowe dane dotyczące, chociażby powierzchni działki, pola czy domu. Wypełnione papiery mieli oddać do Urzędu Gminy w Cmolasie. - Otrzymałem pismo, ale nie było szczegółowego wyjaśnienia, w jakim celu jest to robione i po co ja mam wypisywać wszystkie dane dotyczące mojego gospodarstwa - zastanawiał się mieszkaniec.

O sprawę pism dopytywała również podczas ostatniej sesji Małgorzata Marut, radna wsi.

- Wprowadziły one spore zamieszanie wśród mieszkańców, dlatego że nie wiedzą, do czego one mają służyć i czy istnieje jakiś określony czas do składania ich w urzędzie gminy. No i czy mieszkańcy mogą liczyć na pomoc pracowników gminy

- dopytywała radna.

- Dotyczy to druków podatkowych, bardziej niż każdych innych, dlatego oddzielnym tematem będziemy mogli wyjaśnić sytuację, chociaż uważam, że sprawa jest prosta

- powiedział krótko podczas sesji Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z wójtem gminy, prosząc go o wyjaśnienie. Jak poinformował szef cmolaskiej gminy, jest to standardowe działanie i w swoim rodzaju aktualizacja dotycząca własności mieszkańców. Jak zapewnił wójt, jeżeli ktoś nie będzie mógł poradzić sobie z wypełnieniem druków lub będzie miał dodatkowe pytania, pracownicy urzędu w Cmolasie chętnie pomogą potrzebującym osobom.

bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe