Burmistrz: Niedobrze, że toczy się dyskusja za pomocą mediów

  • 08.08.2020, 15:00
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Burmistrz: Niedobrze, że toczy się dyskusja za pomocą mediów Fot. Archiwum Korso Rodzice i nauczyciele Szkoły Specjalnej w Kolbuszowej Dolnej martwią się o przyszłość placówki. Co na to burmistrz?
Ewidentnie widać, że rodzice jak i nauczyciele ze szkoły specjalnej martwią się o swoją przyszłość. W całej sytuacji nie wiedzą, co przyniesie czas, a nowy rok szkolny już blisko. U kogo tym razem szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania?

Rada rodziców ze szkoły specjalnej tym razem pytania zadaje radnemu Piotrowi Pankowi. Temat ten ma związek z przekazanymi informacjami przez senatora Stanisława Ożóga, dotyczącymi rządowego funduszu inwestycji lokalnych.

Czy dostanie?

- Pieniądze mogą być wykorzystane na działania bliskie ludziom, takie jak podejmowanie inicjatyw w naszym małych ojczyznach, czyli rozwój szkół, przedszkoli, domów pomocy - wyjaśniają przedstawiciele Szkoły Specjalnej w Kolbuszowej Dolnej. Pytają oni, na jaki cel zostaną przekazane pieniądze przyznane gminie Kolbuszowa w kwocie 3 mln 300 tys. zł. - Czy szkoła specjalna od lat starająca się o poprawę warunków lokalowych jest brana przez organ prowadzący przy podziale tej kwoty? - dopytuje rada rodziców. 

Piotr Panek na sesji miejskiej (30 lipca) dopytywał o 100 tys. zł przekazanych na szkołę specjalną przez starostwo. - Dlaczego taka kwota i skąd ona się wzięła? - wybrzmiało pytanie radnego. Powiedział także, że ze słów szefa powiatu wynikało, że odbyło się spotkanie z burmistrzem, na którym miały zapaść jakieś decyzje, o których nikt nic nie wie.

Kolejne kwoty

Zabierając głos Jan Zuba, poinformował, że przekazane pieniądze są efektem rozmów, prowadzonych już od ubiegłego roku. Wtedy to odbyło się spotkanie z Józefem Kardysiem, starostą kolbuszowskim. 

- Prowadzone były rozmowy na temat udziału budżetu powiatu kolbuszowskiego w finansowaniu luki finansowej w zespole szkół specjalnych - wyjaśnił włodarz i dodał: - Kilka lat wcześniej spotykaliśmy się ze starostą, który przychodził na komisję i mówił, że nie widzi możliwości udzielania jakiegokolwiek wsparcia dla szkoły specjalnej. Małymi krokami zaczyna się to zmieniać. 

W związku z tym pierwsze 100 tys. zł zostało wprowadzone do budżetu na lipcowej sesji. Rada powiatu podjęła uchwałę o kolejnych 50 tys. zł na Szkołę Specjalną w Kolbuszowej Dolnej. Należy się spodziewać, że na kolejnej sesji wspomniane 50 tys. zł również zostanie ujęte w budżecie. 

- Nie potrafię powiedzieć, jak zamknie się wynik finansowy szkoły specjalnej. Wiemy, jak wygląda plan finansowy i wysokość subwencji - nadmienił Zuba. Deficyt (mowa o roku budżetowym) dla placówki na Dolnej przekracza 900 tys. zł. Zostanie on zmniejszony o kwotę, którą przekazuje starostwo gminie. 

- Prowadzimy rozmowy pod kątem dalszego finansowego wspierania szkoły specjalnej przez starostwo na podstawie przyszłego roku budżetowego. - Niedobrze, że toczy się dyskusja za pomocą mediów w odniesieniu do szkoły specjalnej, bo cierpią na tym wszystkie strony. Lepiej jest, aby wynegocjować i uzgodnić, niż próbować jakiejś siły nacisku za pomocą niepotrzebnych dyskusji, które niczego nie wnoszą, a wywołują spore zamieszanie - przekazał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

ap

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
felek
felek 08.08.2020, 20:57
Panie Piotrze po co się pytasz lepiej się nie pytać! Zostań burmistrzem to się problem rozwiąże!

Pozostałe