Zgon 9-letniego chłopczyka w szpitalu w Rzeszowie

  • 07.08.2020, 15:01
  • opr.bp

Podziel się:

Oceń:

Zgon 9-letniego chłopczyka w szpitalu w Rzeszowie Fot. Archiwum Korso Sprawę bada prokuratura.
W poniedziałek, 3 sierpnia prokuratura została powiadomiona przez Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie o zaistniałym w nocy z 2 na 3 sierpnia zgonie 9-letniego chłopca.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala w niedzielę, 2 sierpnia z terenu Ośrodka Czyste położonego w Grodzisku Dolnym.

- W przedmiotowej sprawie, w dniu 3 sierpnia wszczęto śledztwo, w kierunku zaistnienia przestępstwa określonego w art. 155 kk. Jak wynika z poczynionych w toku śledztwa wstępnych ustaleń, małoletni przebywając na terenie Ośrodka Czyste, zadławił się pokarmem

- wyjaśnia Katarzyna Leszczak, prokurator rejonowy w Leżajsku.

Na skutek tego zdarzenia, małoletni został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie w nocy z 2 na 3 sierpnia doszło do jego zgonu. Decyzją prokuratury zwłoki zabezpieczono do dalszych badań.

W środę, 5 sierpnia z udziałem asesora przeprowadzono sekcję zwłok małoletniego, której wstępne wyniki wskazują, iż przyczyną śmierci był niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia spowodowanego zaaspirowaniem do dróg oddechowych treści pokarmowej.

- W sprawie zabezpieczono materiał biologiczny do dalszych badań histopatologicznych, a nadto zaplanowano szereg dalszych czynności procesowych zmierzających do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia

- nadmienia prokurator.

opr.bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe