Mieszkaniec gminy Raniżów oskarżony o gwałt odwołał się od wyroku

  • 11.08.2020, 14:11
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Mieszkaniec gminy Raniżów oskarżony o gwałt odwołał się od wyroku Fot. Archiwum Zdjęcie podglądowe. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego odwołał się od wyroku.
Wróćmy do wydarzeń z października 2019 roku do jednej z miejscowości na terenie gminy Raniżów. Doszło tam do gwałtu na 37-letniej kobiecie.

Jak poinformowała Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej, pokrzywdzona sama przyszła do miejsca zamieszkania oskarżonego, prosząc go o nocleg.

- Przed zdarzeniem spożywała z nim alkohol

- wyjaśniła szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej.

Jak nadmienia prokurator Kwiatkowska-Brandys, w środowisku pokrzywdzona była znana z tego, że wielokrotnie nocowała u samotnie mieszkającego mężczyzny. O tym, że 55-latek ją zgwałcił, kobieta zawiadomiła policję następnego dnia. 

- W toku postępowania wobec podejrzanego sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowe aresztowanie

- powiedziała prokurator.

31 stycznia 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej skierowała akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego

- Uderzył w twarz i przytrzymał 37-letnią kobietę do obcowania płciowego, przy czym stosując przemoc, spowodował u niej obrażenia ciała w postaci stłuczenia głowy i krwiaków okularowych, odpływu oczodołów, które to obrażenia naruszają czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni

- wyjaśniła prokurator.

27 maja tego roku Sąd Rejonowy w Kolbuszowej po przeprowadzeniu postępowania skazał oskarżonego za zarzucane mu przestępstwo na karę dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł również od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonej, tytułem zadośćuczynienia, kwotę 2 tys. zł. 

Jak poinformowała prokurator, oskarżony odwołał się od wyroku do Sądu Apelacyjnego w Tarnobrzegu. Termin rozprawy nie został jeszcze ustalony. 

ap

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
naczelny
naczelny 11.08.2020, 19:54
i co mu to da? posiedzi zmądrzeje

Pozostałe