Zdaniem radnej przybywa mieszkańców. Zagroba: Od entuzjazmu byłbym daleki

  • 11.08.2020, 14:20
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Zdaniem radnej przybywa mieszkańców. Zagroba: Od entuzjazmu byłbym daleki Fot. Archiwum Korso Zdaniem radnego Zagroby mieszkańców przybywa, ale są to nieduże liczby.
Zdaniem radnej Magdaleny Szpyt w Cmolasie przybywa mieszkańców. Jak podkreśla radny Zagroba, jest on daleki od entuzjazmu w tym temacie.

Jak zaznaczyła radna Szpyt z Cmolasu, zmniejszyła się liczba urodzeń, ale mieszkańców przybywa. - Musimy dbać o podnoszenie jakości życia - mówiła.

Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu, zaproponowała, aby cmolaski urząd obejmował coraz większą część gminy miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. - U nas w gminie takie zagospodarowania są wydawane na wniosek mieszkańca. Jak zaglądam na strony innych gmin, to gminy przystępują to określenia większej liczby działek i myślę, że dla nas też byłoby to korzystniejsze, chociażby finansowo. Jednym większym projektem załatwialibyśmy większy teren. Dużo osób kupując grunt, zwraca uwagę, czy działki mają warunki zabudowy - zauważyła radna.

Zdaniem Stanisława Siębora, radnego z Porąb Dymarskich, gmina powinna także w dalszym ciągu rozwijać infrastrukturę i drogi. Przyciągnęłoby to potencjalnych nowych mieszkańców, chcących się budować w dogodnych warunkach.

- Odnośnie wypowiedzi Magdaleny Szpyt. Od entuzjazmu byłbym daleki

- powiedział Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu

Jak wyliczył,  w przeciągu ostatniego roku przybyło jedynie 16 osób. - Na całą gminę to mamy 1,5 osoby na sołectwo, od hura i entuzjazmu byłym daleki - podkreślił radny Zagroba. Jak dodał, urząd powinien położyć duży nacisk na opracowanie strategii rozwoju gminy, wówczas byłaby to duża szansa na napływ nowych mieszkańców, firm czy przedsiębiorstw. - W skali roku może faktycznie to nie wygląda, ale na pewno notujemy stały napływ mieszkańców. Jeżeli w skali roku jest to kilkanaście osób, to na przestrzeni 20 lat zyskaliśmy kilkuset mieszkańców. Myślę, że mamy o kogo dbać - nadmieniła Magdalena Szpyt.

 Jak zauważył Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, od wielu lat gmina bije rekordy w zakresie wydawania pozwolenia na budowę. - Po wydaniu decyzji nie znaczy, że od razu budynek widać, ale jest to dobry obraz, że wielu ludzi tutaj inwestuje, tutaj funkcjonuje - zaznaczył włodarz.

bp

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mieszkanka
Mieszkanka 13.08.2020, 14:22
O jakim podnoszeniu jakości mówimy, prawie wszystko co zostało zrobione zostało zainicjowane przez ks. Szkaradka.

A obecnie nawet koszy na ulicach nie mamy ...
Kazek
Kazek 11.08.2020, 14:48
Sciema sciema wojta cmolas
Ehh
Ehh 13.08.2020, 00:00
Jakiś hejter wójta ten kazek

Pozostałe