To wstyd, że nic sobie z tego nie robią

  • 11.08.2020, 14:24
  • ap

Podziel się:

Oceń:

To wstyd, że nic sobie z tego nie robią Fot. Archiwum Korso Mieszkańcy skarżą się, że właściciele nie sprzątają po swoich psach.
Niejednokrotnie odbieramy telefony od naszych Czytelników, którzy narzekają na swoich sąsiadów i ich czworonożnych przyjaciół. Co im się nie podoba?

Mieszkańców miasta denerwuje to, że właściciele psów nie sprzątają za nimi, kiedy wyprowadzają ich na spacer. - To wstyd, że nic sobie z tego nie robią - mówi Czytelnik. 

To nie w porządku

Po jednym ze spotkań osiedlowych (29 lipca) dwie mieszkanki przyszły z tym samym problemem. Ich zdaniem trzeba coś zrobić ze zbieraniem odchodów po swoich pupilach. Mieszkańcy, wyprowadzając swoje psy, notorycznie za nimi nie sprzątają, do czego zresztą są zobowiązani. 

Jedna z kobiet twierdziła, że dzwoniła do urzędu, otrzymując taką informację, że nie ma możliwości karania mandatem osób, które się do tego nie stosują, bo potrzebna jest do tego osobna regulacja, która będzie mówić, w jakiej wysokości miałby być nakładany ten mandat. - Czy tak jest? Jeżeli nie, to proszę, aby straż miejska zwracała na to uwagę i karała mandatami, a przynajmniej na początek jakimiś upomnieniami - po przedstawieniu sytuacji uczulał Krzysztof Wójcicki - To nie jest w porządku, że dzieją takie rzeczy - dodał na czwartkowej (30 lipca) sesji.

Karać mandatami

Mateusz Czachor, podinspektor referatu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, rozwiewał wątpliwości samorządowców, wyjaśnił, że ustawa mówi wprost, każdy, kto nie wykonuje obowiązków, określonych w regulaminie podlega karze. Zapis o niezwłocznym usunięciu nieczystości po pupilach jest od bardzo dawna. Samo postępowanie w tych sprawach odbywa się na przepisach postępowania w sprawach wykroczenia. - Nie mam wiedzy, jakie uprawnienia ma straż miejska, ale myślę, że w tym zakresie na pewno ma - dodał podinspektor.

- Prosiłbym porozmawiać na ten temat z komendantem straży miejskiej, żeby tę sprawę załatwić. Uważam, że jest to nie w porządku, że mieszkanka została odprawiona z kwitkiem - dopowiedział Krzysztof Wójcicki.

ap

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Wlasciciel
Wlasciciel 12.08.2020, 10:16
Moze warto byloby wzorem innych miast postawic w miescie kosze na takie "odpadki" i wtedy mozna bez problemu posprzatac po swoim psie
sdfrewqqsdfgf
sdfrewqqsdfgf 11.08.2020, 22:50
Przecież to jest od dawien dawna wiadomo że można ukarać za nie posprzątanie po psie. Tylko trzeba by straż na każdej ulicy od 7.00 do 21.00 . Ale zapraszam na ul. Zieloną, tam mnóstwo spacerowiczów o stałych porach z pupilami s...mi i nikt nie raczy sprzątnąć. Wstyd.

Pozostałe