Co z pieniędzmi z UE dla gminy Cmolas? Radny: Nie wypadamy rewelacyjnie

  • 11.08.2020, 14:26 (aktualizacja 11.08.2020, 14:29)
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Co z pieniędzmi z UE dla gminy Cmolas? Radny: Nie wypadamy rewelacyjnie Fot. Archiwum - My jako gmina przeszliśmy okres wielkich inwestycji. Wtedy biliśmy rekordy - mówił wójt gminy Cmolas.
Niektórzy radni są zdania, że gmina Cmolas za mało stara się o dofinansowania pochodzące z Unii Europejskiej.

Takie zdanie mają m.in. Stanisław Siębor, radny z Porąb Dymarskich oraz Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu. - Nie wypadamy rewelacyjnie, jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Nie wiem, czy problem tkwi w niewłaściwym rozpoznaniu, czy w czymś innym - zauważył radny Siębor.

Temat poruszył również radny Zagroba podczas debaty nad raportem o stanie gminy Cmolas. - Przy wydatkach inwestycyjnych w raporcie mamy prawie 4 mln 300 tys. zł. Gmina pozyskała 1 mln 445 tys. zł dofinansowania, co stanowi około 20 proc. wszystkich inwestycji - wyliczał Andrzej Zagroba. Podkreślił on również, że zapewne w dalszym ciągu będą szanse na pozyskanie kasy z Unii, a cmolaski urząd powinien się o nie starać. - Może kwestia doradztwa, jak pozyskiwać te pieniądze - zastanawiał się rajca.

 Do sprawy odniósł się Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. - My jako gmina przeszliśmy okres wielkich inwestycji. Wtedy biliśmy rekordy. Gmina Cmolas była pierwszą w Polsce w zakresie ściągania funduszy unijnych. Pierwsza w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca - wspominał szef gminy. - Również wiele pieniędzy, nie tylko unijnych, udało nam się w latach minionych ściągnąć - zaznaczył włodarz. 

Wójt zapewnił również, że wszędzie, gdzie pojawią się możliwości pozyskania dofinansowania, będzie on składał stosowne wnioski.

bp

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Marysia
Marysia 16.08.2020, 09:07
Mam wrażenie że nasi radni potrafia tylko krytykować. Przecież to oni decydują jakie zadania realizuje Gmina, oni uchwalają budżet. I jakoś nie zauważyłam żeby super pomysłami tryskali
Mieszkanka
Mieszkanka 13.08.2020, 12:44
Jaki "PAN" taki "KRAM"

W gminie nie ma nawet koszy na śmieci ......

Co do projektów, żeby je pisać musiałby być ktoś kto by potrafił.
Edward
Edward 14.08.2020, 10:59
Co do koszy na śmieci to prawda, ale jakoś nie przpominam sobie żeby przez pracownika gmina nie otrzymała środków finansowych..... Jako stowarzyszenie korzystaliśmy z pomocy pani w urzędzie i nie było problemu z wypełnieniem, otrzymaniem i rozliczeniem dotacji .... Trzeba pamiętać, że nie na wszystko można otrzymać dotację
Mieszkanka
Mieszkanka 17.08.2020, 09:18
To od inwencji pracowników zależy także ilość pozyskanych środków.

Środki pozyskuje się nie tylko na rolnictwo, ale na wiele innych działań, sportowych, ekologicznych, kulturalnych itd. Wszystko zależy od inwencji i umiejętności.
iza
iza 24.08.2020, 13:14
Inwencja swoją drogą, a akceptacja pomysłu to inna sprawa, jak się spełnia tylko obiecanki Radnych .....
zbyszek
zbyszek 24.08.2020, 13:12
Od kiedy gmina pozyskuje środki na rolnictwo ???
Sylwek
Sylwek 14.08.2020, 10:49
Tablic promocyjnych nie brakuje na terenie gminy więc chyba nie jest tak żle .....
madzia
madzia 14.08.2020, 11:14
Też mi się tak wydaje. Przy szkole i basenie widziałam kilka, jedna chyba została usunięta bo zardzewiała i tylko straszyła :)
Jan
Jan 12.08.2020, 10:23
Boże jakie głupoty, a na co Gmina Cmolas miała pozyskać środki jak tylko drogi i chodniki robią, chociaż w zeszłym roku wykonali 2 instalacje fotowoltaiczne ale tam dofinansowanie było bo czytałem na stronie internetowej, no i boiska przy szkołach zrobili, tam akurat minister sportu dał dofinansowanie ale nie wiem dlaczego bo osiągnięć sportowych raczej nie widać w żadnym z klubów, a w sumie na drogę w ostrowach baranowskich też dostali kasę z ministerstwa chociaż tam droga w 70% przez las biegnie więc w zasadzie nie wiadomo dla kogo to zrobili ....
darek
darek 14.08.2020, 11:01
czyli jednak dotacje spływają do kasy urzędu ...
Krzysiek
Krzysiek 12.08.2020, 09:58
Jaki budżet takie zadania inwestycyjne na które można pozyskać środki z zewnątrz, a nie na wszystko UE daje pieniądze, więc może Radni powinni się zastanowić nad treścią zgłaszanych przez siebie zadań, które mają wpływ na rozwój gminy, a nie tylko załatwiać swoje prywatne cele lub obiecanki wyborcze .....
stach
stach 12.08.2020, 09:47
Jak były rekordy to projekty pisały firmy zewnętrzne, którym trzeba było zapłacić, były to często wnioski partnerskie z innymi gminami np. na budowę kanalizacji, a Gmina Cmolas przypisaywała sobie calość pozyskanej dotacji.
Dzieg
Dzieg 11.08.2020, 20:23
Tylko kto te wnioski napisze ??? Chyba wójt,jak były rekordy to chyba wszyscy wiedzą kto pisał te projekty ale jak brakuje odpowiedniej osoby to już lipa!!!!
zdzisław
zdzisław 12.08.2020, 12:18
Z tego co się orientuję jedna osoba jest od wniosków i od zamówień publicznych, czyli dwa najcięższe tematy, Byłem na otwarciu wiaty drewnianej w Porębach Dymarskich na którą OSP dostała dotację z UE ok. 100 000zł i wiem że wszystkie papiery gmina im pisała
Julian
Julian 12.08.2020, 11:13
z tego co wiem zmian personalnych ostatnimi laty tam raczej nie było .....
Ignacy
Ignacy 12.08.2020, 10:10
Nie ma ludzi niezastąpionych. O składaniu wniosku decyduje Rada Gminy oraz Wójt, pracownik wykonuje polecenia, a jeśli brakuje mu kompetencji są jeszcze szkolenia oraz doradcy. Wypełnienie wniosku to żadna filozofia jeśli ma się fajne pomysły i zadania do realizacji, które są odpowiednio punktowane przy ocenie wniosku.
Tadek
Tadek 14.08.2020, 11:03
zgadzam się w 100%
Donald
Donald 11.08.2020, 19:09
Jak żeście sobie zrobili strefy wolne od LGBT to niech wam kler daje pieniądze. UE nie ma obowiązku wspierać nienawiści.
klara
klara 12.08.2020, 10:01
A co ma indyk do wiatraka?
Kazik
Kazik 11.08.2020, 14:45
Sciema i sciema wojta cmolas klamstwo goni klamstwo szkoda slow

Pozostałe