Nauczycielka z koronawirusem. Dzieci z Kupna na kwarantannie

  • 02.09.2020, 14:33 (aktualizacja 02.09.2020, 14:59)
  • bp/ap

Podziel się:

Oceń:

Nauczycielka z koronawirusem. Dzieci z Kupna na kwarantannie Fot. Archiwum U jednej z nauczycielek z SP w Kupnie wykryto koronawirusa.
U jednej z nauczycielek w kupieńskiej placówce potwierdzono COVID-19.

Jak informuje Barbara Dudzińska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej, u jednej z nauczycielek Szkoły Podstawowej w Kupnie wykryto koronawirusa. Decyzją sanepidu klasa druga, która miała z nią styczność, została objęta kwarantanną. Dzieci z tej klasy mają wprowadzone nauczanie zdalne.

Łącznie na kwarantannie przebywa 17 uczniów, którzy wczoraj (wtorek, 1 września) mieli kontakt z pedagogiem. 

Jak dodaje szefowa kolbuszowskiego sanepidu, nie zdecydowano o zamknięciu całej placówki. Zajęcia w pozostałych klasach odbywają się normalnie.

Zakażona kobieta przebywa aktualnie w szpitalu. Informację te potwierdził również Jan Zuba, burmistrz gminy Kolbuszowa.

bp/ap

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Rodzic
Rodzic 02.10.2020, 00:16
Niedługo covid wymiecie wszystkich nauczycieli na oddział intensywnej terapii. Kwestia czasu, bo w szkołach nie ma szansy na zachowanie jakiegokolwiek dystansu. W dodatku dzieci i młodzież szkolna to potencjalni nosiciele.
Tomasz
Tomasz 04.09.2020, 13:59
Każdy rodzic najlepiej zna swoje dziecko i jeżeli widzi rano objawy choroby u dziecka to powinien sam zmierzyć mu temperaturę,
a nie prowadzić go do przedszkola lub szkoły, żeby tam mierzyli mu temperaturę.
Szkoła jest od uczenia i wychowania - nie od leczenia!!!
Bara
Bara 03.09.2020, 15:02
Zero reżimu zero maseczek w szkołach każdy robi co chce nawet temperatury nie mierzą katastrofa dzieci w klasach po 38 osób siedzą sobie na głowach taka piękna polityka w naszym chorych kraju😟
jarek
jarek 03.09.2020, 07:07
a inni pedagodzy nie mieli z tą osobą kontaktu czy też ci pedagodzy nie prowadzą zajęć w innych placówkach
Chora moda na koronawirus
Chora moda na koronawirus 02.09.2020, 22:21
W szpitalu profilaktycznie bo teraz "taka moda" medialna. Nie ma czym się przejmować. Za pewien czas powtórzą test i będzie zdrowa ( choć nie wątpię, że teraz też czuję się zdrowa mimo wmawiania jej choroby na podstawie testu)
Ddddddd
Ddddddd 03.09.2020, 13:50
Ta Pani zapewne nie czuje się dobrze bo miała wypadek więc znalazła się w szpitalu. A przy okazji wymazali jej swirusa. Gdyby nie ta sytuacja to życie toczyło by się dalej i wszyscy byli by zdrowi.
Akak
Akak 03.09.2020, 19:57
Ta Pani nie kierowała samochodem
qwas
qwas 02.09.2020, 19:08
a co z nauczycielkami, z którymi chora miała kontakt??? i z uczniami, które miały z nimi kontakt oraz ich rodzinami; w ten sposób świadomie bądź nieświadomie roznosić się będzie zakażenie ale co tam ważne że szkoły otwarte
Gość
Gość 02.09.2020, 18:45
To jak pani nauczycielka nie miała kontaktu z innymi nauczycielami w pokoju nauczycielskim ? Trochę dziwne.
Adaś
Adaś 02.09.2020, 17:35
A co ze strazakami , którzy mieli kontakt z zakażoną osobą podczas interwencji, czy również zostali skierowani na kwarantannę ? zna ktoś więcej szczegów???
Stachu
Stachu 02.09.2020, 15:50
A czy ta pani nauczycielka miała kontakt z pozostałymi nauczycielami? i czy rodzice tych dzieci też objęci zostali kwarantanną?

Pozostałe