Aż 4 medale dla kolbuszowskiej Tiki-Taki

  • 04.09.2020, 14:12 (aktualizacja 04.09.2020, 14:19)
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Aż 4 medale dla kolbuszowskiej Tiki-Taki Fot. Archiwum klubowe Ekipa kolbuszowskiej Tiki-Taki podczas imprezy w Ciechanowie.
Siedmiu zawodników reprezentowało kolbuszowską Tiki -Takę w mistrzostwach Polski LZS-ów, które odbyły się w Ciechanowie. Nasz klub wywalczył 4 złote medale.

- Poziom zawodów, w których wystartowali zawodnicy z 120 klubów z całej Polski, tradycyjnie był bardzo wysoki – wspomina trener Bogdan Karkut.

Biegacze uzyskali wiele świetnych wyników, a autorką jednego z najlepszych była Magda Niemczyk. Wystartowała na dwóch dystansach: 100 i 200 metrów. Zdobyła dwa złote medale. Na pierwszym z nich uzyskała 11, 93 sekundy. - Jest to nie tylko najlepszy wynik na listach krajowych w kategorii do 18 lat, ale też zarazem wyrównany 23-letni rekord Podkarpacia Edyty Reli z Resovii – zaznacza Karkut. Magda była najszybsza również na dystansie 200 merów. Wygrała z czasem 24,59. – To wynik lepszy od minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa Europy – dodaje trener Tiki-Taki. Z dwoma medalami do domu wróciła Wiktoria Wrońska (kat. do 23 lat). Zdobyła brąz na 100 metrów (12,54) i srebro na 200 metrów (25,04).

Blisko medalu, na dystansie 3000 metrów, była Monika Węgrzyn. Jeszcze do drugiego kilometra była druga, ale biegła z naciągniętą kilka dni wcześniej w biegu górskim łydka i ostatecznie ukończyła bieg tuż za podium na czwartym miejscu. W biegu na 1500 metrów Jakub Chudzik zajął dziesiąte, a Wiktor Zięba jedenaste miejsce. Zawodnicy w drugim dniu zmagań wystartowali na dystansie 800 metrów i tu Kuba był dziewiąty, zaś Wiktor dwudziesty. 10. i 11. miejsca w biegu na 100 metrów w kat. do 20 lat zajęły, odpowiednio: Wiktoria Rzucidło oraz Karolina Czachor. 

- Liczyliśmy też na medal naszej sztafety 4x400 m dziewcząt, ale z powodu lekkiej kontuzji wypadła nam druga po Wiktorii Wrońskiej najlepsza na dystansie 400 m sprinterka, czyli Magda Niemczyk. Po biegu Wiktorii Wrońskiej i Wiktorii Rzucidło prowadziliśmy na półmetku biegu. Choć Monika Węgrzyn i Karolina Czachor dzielnie walczyły, to nie miały szans dotrzymać kroku specjalistkom od tego dystansu – wspomina Karkut. 

Ostatecznie dobiegły na piątej, punktowanej pozycji. W klasyfikacji medalowej Tiki -Taka zajęła bardzo wysokie, szesnaste miejsce, zaś w punktowej 26. w gronie ponad 120 klubów z całej Polski. W najbliższy weekend nasz klub czekają kolejne wyzwana. Odbędą się mistrzostwa młodzików w Przemyślu. Wiktoria Wrońska prawdopodobnie wystartuje w Białej Podlaskiej w mistrzostwach Polski do 23 lat, zaś Monika w Sudetach, w lidze biegów górskich. - O ile wyleczy drobny uraz łydki – uzupełnia Karkut. Szkoleniowiec Tiki -Taki cieszy się, że jego zawodnikom w dojściu do zdrowia przy kontuzjach, bezinteresownie pomaga fizjoterapeuta Arseniusz Burkiewicz.

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe