12 medali dla zawodników Studia Mocy. Bartek Bebło mistrzem Polski!

  • 13.09.2020, 09:15
  • mj

Podziel się:

Oceń:

12 medali dla zawodników Studia Mocy. Bartek Bebło mistrzem Polski! Fot. Studio Mocy Kolbuszowa Bartek Bebło.
10 osób reprezentowało kolbuszowskie Studio Mocy w rozegranych w Skierniewicach mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym. W pierwotnym kalendarzu zawody te miały się odbyć w marcu, ale z powody pandemii zostały przełożone na początek września. Długa przerwa nie wypłynęła źle na formę kolbuszowskich trójboistów. Zdobyli w sumie 12 medali.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorzy (do 18 lat), czyli Bartosz Bebło, Maciej Ziajor oraz Kacper Olszowy. - Trójbój klasyczny nie był do tej pory domeną Bartka, ale i tutaj udowodnił, że nie ma na niego mocnych – wspomina trener Grzegorz Mikuła.

Popularny "Bebeł" pomimo zmiany kategorii na 74 kg zdeklasował konkurencję, zajmując pierwsze miejsce. Dołożył do tego nowy rekord w przysiadzie:  206 kg. Dobry start zaliczyli również Maciej (kat. 93 kg) oraz Kacper (kat 120 kg), osiągając bardzo wysokie rezultaty w swoich kategoriach, co pozwoliło im wywalczyć srebrne medale.

 


ZOBACZ TAKŻE: Kolbuszowscy policjanci na kwarantannie


 

W kategorii do lat 20 nasz klub reprezentowało dwóch zawodników: Dominik Boczek (kat. 83 kg) oraz Jakub Szewczyk (kat powyżej 120 kg).

- Ogromnymi emocjami zakończył rywalizację Dominik, który w ostatnim podejściu, by zakończyć rywalizację na 1 miejscu, musiał zmierzyć się z ciężarem 250 kilogramów. Boczek kolejny raz pokazał, że łatwo nie odda mistrzowskiego tytułu, zaliczając, bez trudu, ostatnie podejście – opisywał Mikuła.

Kuba Szewczyk wrócił po kontuzji kolana do rywalizacji i w końcu wszystko układało się po jego myśli. - Obecna forma pozwoliła mu zająć trzecie miejsce, co na chwilę obecną jest i tak doskonałym rezultatem – ocenia trener Studia.

W kolejnym dniu do boju ruszyli zawodnicy z kategorii do 23 lat. Z powodu niedyspozycji kilku zawodników honoru naszego klubu bronił najlepszy zawodnik w kategorii 66 kg - Hubert Zaręba.

- Dla wszystkich śledzących poczynania naszych zawodników nie będzie żadnym zdziwieniem, że i tym razem Hubert nie dał swoim konkurentom nawet iluzorycznych szans na zwycięstwo – mówi Mikuła.  

 


TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

Wielki sukces Gabrysi Kretowicz ze szkoły w Widełce


 

Mistrzostwo Polski przypieczętował kolejnym rekordem Polski, tym razem w przysiadzie: 201 kg. – Wynik ten z pewnością będzie jeszcze korygowany przez Huberta w najbliższych latach – przewiduje szef Studia.  

Doskonały występ zaliczyły również zawodniczki kolbuszowskiego klubu. Ostatni start w juniorkach zanotowała najbardziej utytułowana zawodniczka Studia Mocy - Magdalena Kwiatek. W najmocniejszej kobiecej kategorii, do 63 kg, Magda wywalczyła wicemistrzostwo Polski. – Poprawiła przy tym wszystkie swoje rekordy życiowe – wspomina Mikuła. 

Bardzo udany debiut zaliczyły dwie pozostałe nasze zawodniczki. Agata Kwiatkowska w kat. powyżej 84 kg wywalczyła brązowy medal.

- Na koniec startów juniorskich mogliśmy się ekscytować startem naszej najsilniejszej zawodniczki w kat. do 84 kg, Joanny Sałek – mówi trener Studia.

Asia oprócz tego, że zdobyła złoto, zajęła trzecie miejsce wśród wszystkich juniorek oraz dwukrotnie pobijała rekord Polski w martwym ciągu 185,5 kg oraz 190 kg. – Ten wynik jest jednym z najwyższych kobiecych wyników w historii polskiego trójboju siłowego. Rezultaty naszych juniorek pozwoliły również na zdobycie kolejnego pucharu drużynowego – zaznaczał Mikuła.

 


ZOBACZ TAKŻE:

To video powstało 30 lat temu. Powstało na terenie gminy Kolbuszowa


 

W rywalizacji seniorek startowała tylko jedna reprezentantka Studia. Natalia Cwykiel toczyła bardzo zacięty bój o brązowy medal i również tym razem ostatnia udana próba w martwym ciągu zadecydowała o podium dla naszej zawodniczki w kategorii do 52 kg. Mikuła przyznawał, że nie było mu łatwo przygotować swoją ekipę do tej imprezy.

- Okres pandemii był dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem. Przez długi okres zawodnicy nie mogli trenować w normalnych warunkach. Nie było jednak mowy o odpoczynku, a czas lockdownu przeznaczyliśmy na pracę nad słabymi ogniwami. Jak widać praca się opłaciła – zauważa Mikuła. 

Rekordowa frekwencja na pomostach i bardzo mocno obsadzone kategorie nie przeszkodziły w uzyskaniu dobrych wyników. - W ogromnej radości jest jednak łyżka dziegciu, gdyż nie udało się w tym roku uzyskać wsparcia finansowego ze strony gminy Kolbuszowa dla naszego klubu. Jest to dla nas spory cios, jednak nie poddajemy się i dążymy, aby nadal się rozwijać i rosnąć w siłę – zaznacza Mikuła.


Zapraszają do siebie

Studio Mocy od kilku lat wychowuje i szkoli młodych zawodników. Najlepsi mają okazję wyjeżdżać na duże międzynarodowe imprezy. Obecnie w kolbuszowskim klubie prowadzony jest nabór do sekcji trójboju.

- Zapraszamy wszystkie chętne osoby interesujące się sportami siłowymi do dołączenia do nas – mówi Mikuła. Więcej informacji związanych z naborem można znaleźć na facebook.com/studiomocy. 

mj

Zdjęcia (3)

Dominik Boczek.
Hubert Zaręba.
Joanna Sałek.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
majster
majster 15.09.2020, 20:43
bedzie miał kto w solbecie i na budowach robć

Pozostałe