Msze wracają do skansenu w Kolbuszowej

  • 14.09.2020, 15:31 (aktualizacja 14.09.2020, 18:01)
  • js

Podziel się:

Oceń:

Msze wracają do skansenu w Kolbuszowej Fot. MKL Kolbuszowa Od zwyczajnej formy rytu rzymskiego, czyli mszy odprawianej codziennie we wszystkich kościołach mszę trydencką różni przede wszystkim język. Zarówno modlitwy, jak wezwania i odpowiedzi są po łacinie.
W najbliższą niedzielę, 20 września, o godz. 18 w kościele z Rzochowa znajdującym się na terenie Parku Etnograficznego w Kolbuszowej, zostanie odprawiona msza św. trydencka.

- Liturgia sprawowana po łacinie i przodem do ołtarza jest we współczesnym Kościele katolickim spotykana rzadko, choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu była podstawowym rytem

- mówi Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. 

- Warto przeżyć eucharystię w ten niezwykły sposób i przekonać się, jak modlili się podczas mszy nasi dziadkowie i pradziadkowie 

- dodaje przedstawicielka muzeum. 

Przed wejściem do świątyni obowiązkowe jest zakrycie ust i nosa, a także zdezynfekowanie dłoni środkami dostępnymi na kościelnym dziedzińcu.

js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe