Płaca minimalna w górę. Ile wyniesie w 2021 roku?

  • 15.09.2020, 13:01 (aktualizacja 15.09.2020, 13:05)
  • jt/opr.js

Podziel się:

Oceń:

Płaca minimalna w górę. Ile wyniesie w 2021 roku? Fot. Archiwum Korso Ile ostatecznie trafi do naszych portfeli przy najniższym wynagrodzeniu?
Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia ws. płacy minimalnej w przyszłym roku. Ma ona wynieść 2800 zł brutto i 18,30 zł brutto za godzinę. Taką informację podał PAP.

Jest to bardzo ważna wiadomość dla ok. 1,7 mln Polaków, którzy zarabiają najniższe wynagrodzenie, które w tym roku wynosiło 2600 zł brutto miesięcznie, a stawka godzinowa 17 zł brutto.

 


ZOBACZ TAKŻE: Michał z Podkarpacia podbija The Voice of Poland [VIDEO]


 

Decyzję o wysokości płacy minimalnej w danym roku wypracowuje Rada Dialogu Społecznego, w  skład której wchodzą reprezentujące pracowników związki zawodowe, organizacje  pracodawców, rząd. W tym roku do porozumienia nie udało się dojść. Większość organizacji pracodawców opowiedziała się za utrzymaniem płacy minimalnej na poziomie z 2020 roku, czyli 2600 zł brutto miesięcznie, choć ostatecznie (...)
  CZYTAJ DALEJ »   (wychodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

jt/opr.js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe