Bartek wrócił z dwoma medalami

  • 16.09.2020, 08:50 (aktualizacja 16.09.2020, 10:17)
  • mj

Podziel się:

Oceń:

Bartek wrócił z dwoma medalami Fot. Archiwum klubowe Bartek Sawuła (w środku) ma za sobą dwa dobre starty.
W trzech imprezach brali udział w poprzednim weekendzie zawodnicy kolbuszowskiej Tiki -Taki. W mistrzostwach Podkarpacia do 16 lat dwa medale zgarnął Bartek Sawuła.

Wojewódzkie zawody odbyły się w Przemyślu. Sawuła był najlepszy na dystansie 200 metrów przez płotki. Dodatkowo zajął drugie miejsce na 110 metrów przez płotki. - Być może udałoby mu się zgarnąć drugie złoto, ale nasz zawodnik potknął się na ostatnim płotku. Wybiło go to z rytmu i ostatecznie stracił szansę na pierwsze miejsce – wspomina trener Bogdan Karkut. Dobrze na dystansie 600 metrów zaprezentowała się Amelia Chudzik, zajmując wysokie, piąte miejsce w silnie obsadzony biegu.

W imprezie najwyższej rangi, mistrzostwach Polski do 23 lat, wystartowała Wiktoria Wrońska. Zawody rozegrano w Białej Podlaskiej. Nasza zawodniczka wystartowała na dwóch dystansach: 400 m i 200 m. Na 400 zajęła 13. miejsce z czasem 57 sekund i 90 setnych sekundy. Na dystansie 200 wygrała swój bieg, co dało jej w ostatecznym rozrachunku 12. miejsce (czas: 25, 54).

 


ZOBACZ TAKŻE: Rzeszów w grze video


 

 

W biegach ulicznych nie pierwszy raz pokazała się Monika Węgrzyn. W sobotę zwyciężyła w biegu na dystansie 10 km w Głogowie Małopolskim (Głogowska Dycha), a dzień później zajęła trzecie miejsce w Biegu Ziemi Opatowskiej.

- W Głogowie nasza zawodniczka nie miała sobie równych i pomimo upału kończyła bieg z uśmiechem na twarzy, bo nie musiała dyktować mocnego tempa – zaznaczał Karkut.

Bieg w Opatowie był zapowiadany na dystansie 15 km, ale organizatorzy w ostatniej chwili skrócili trasę do 9 km. - Ta informacja do nas nie dotarła i Monika biegła, rozkładając siły w przekonaniu, że czekają ją jeszcze 6 km biegu, a tymczasem rywalki, które znały długość trasy, mocno przyspieszyły w końcówce i wyprzedziły Monikę o około minutę. Nasza zawodniczka była mocno zaskoczona, że po 9 km było po biegu. Takie sytuacje jednak czasami się zdarzają, więc podeszliśmy do sprawy humorystycznie, że nasza zawodniczka przynajmniej się nie zmęczyła – podsumował trener.

W najbliższy weekend Tiki -Taka pokaże się w mistrzostwach młodzików w Krakowie. W kolejny (18-20 września) nasi biegacze powalczą w mistrzostwach Polski do 18 lat w Radomiu. Wystartują tam Jakub Chudzik i Magda Niemczyk. – Dlatego teraz odpoczywają – tłumaczy Karkut. 

mj

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe