Radna chce głosować na stadionie

  • 16.09.2020, 09:30
  • js

Podziel się:

Oceń:

Radna chce głosować na stadionie Fot. Archiwum
Jak ułatwić mieszkańcom części Kolbuszowej udział w glosowaniu? Swoją propozycję przedstawiła radna Barbara Bochniarz.

Przedstawicielka mieszkańców, a wcześniej długoletnia sekretarz gminy Kolbuszowa, zwróciła się z prośbą do władz miasta. Dotyczyła ona zorganizowania dodatkowego obwodu głosowania w budynku przy stadionie sportowym w Kolbuszowej

Jak zaznaczyła radna, podczas wyborów prezydenckich dwie obwodowe komisje wyborcze miały siedzibę w tym samym miejscu - budynku dawnej synagogi. Mieszkańcom obwodu nr 4 bliżej byłoby jednak pójść oddać głos np. w budynku przy stadionie. - Dużo jest nas w tym kącie Kolbuszowej. Obiekt na stadionie jest gminny. Prosiłabym, by to uwzględnić - powiedziała radna Bochniarz.

Burmistrz Jan Zuba przyznał, że taka opcja była rozważana. Jak wyjaśnił, obiekt przy stadionie był udostępniony do odbywania kwarantanny. - Nie chcieliśmy więc organizować tam lokalu wyborczego - powiedział szef gminy, po czym dodał, że taka propozycja przy kolejnych wyborach jest brana pod uwagę.  

Granice obwodu głosowania nr 4

Kolbuszowa ulice: 3 Maja, Armii Krajowej, Prusa, Budowlanych, Kołłątaja, Kilińskiego, Lelewela, Bema, Piłsudskiego, Rządzkiego, Lipowa, Reja, Niecała, Ogrodowa, Piekarska, Plac Wolności, Różana, Targowa, Wiśniowa, Zielona. 

Łącznie 1141 osób uprawnionych do głosowania (dane na 28 czerwca 2020).

js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe