W LO w Kolbuszowej szkolą się nowi policjanci

  • 17.09.2020, 09:51
  • ap

Podziel się:

Oceń:

W LO w Kolbuszowej szkolą się nowi policjanci Powiat kolbuszowski Podpisany dokument reguluje zasady współpracy w zakresie kształcenia uczniów w klasie o profilu policyjnym.
Komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej inspektor Stanisław Babula i dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej Dariusz Fus, podpisali dziś w starostwie porozumienie o współpracy. Dokument reguluje zasady współpracy w zakresie kształcenia uczniów w klasie o profilu policyjnym.

Wczoraj (16 września) w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, insp. Stanisław Babula komendant Powiatowy Policji w Kolbuszowej oraz Dariusz Fus Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej, podpisali porozumienie dotyczące współpracy w zakresie kształcenia uczniów w klasie o profilu policyjnym. Na mocy porozumienia, już od września, w kolbuszowskim liceum funkcjonuje klasa o tym profilu. Dokument podpisano w obecności Józefa Kardysia starosty kolbuszowskiego.


ZOBACZ TAKŻE: Wilga Widełka - Orzeł Kosowy 6:2 [ZDJĘCIA]


W ramach kształcenia ogólno-policyjnego, uczniowie będą zdobywać wiedzę m.in. o historii policji, podstawowych zadaniach i strukturach policji, metodach pracy policyjnej, czy też zapoznawać się z elementami musztry i ceremoniału policyjnego. W kolejnych etapach kształcenia przewidziane są m.in. zajęcia praktyczne z technik i taktyk samoobrony, a także zajęcia na strzelnicy szkolnej.

Nauka w klasie o profilu policyjnym ma nie tylko na celu przygotowanie młodzieży do pełnienia służby w formacjach mundurowych, ale wpisuje się również w działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania prawidłowych postaw patriotycznych i społecznych.

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe