Zwolnią z pracy... jeśli się nie zaszczepisz!

  • 17.09.2020, 12:07
  • GL

Podziel się:

Oceń:

Zwolnią z pracy... jeśli się nie zaszczepisz! Fot. Pexels Zdjęcie poglądowe: jeśli się nie zaszczepisz to pracodawca może ciebie zwolnić z pracy.
Pandemia koronawirusa sprawia, że pracodawcy są wyczuleni na kwestię szczepienia przeciwko grypie. Okazuje się, że mogą nawet zwolnić pracownika za odmowę szczepienia.

Pracodawcy chcą przez nakaz szczepienia ograniczyć ryzyko przenoszenia grypy w czasie epidemii koronawirusa. Czy kodeks pracy rzeczywiście przewiduje taką możliwość? Jak napisano na portalu rp.pl - tak. Wynika to z artykułu 2221 kodeksu pracy: w razie zatrudniania pracownika w warunkach narażenia na działanie szkodliwych czynników biologicznych pracodawca stosuje wszelkie dostępne środki eliminujące narażenie, a jeżeli to niemożliwe, ograniczające stopień tego narażenia, przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Wirus grypy mieści się w tym pojęciu.

>> CZYTAJ DALEJ (OPUSZCZASZ PORTAL KORSOKOLBUSZOWSKIE.PL)

GL

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Siedlanka
Siedlanka 24.09.2020, 08:54
Popieram!
pracownik
pracownik 17.09.2020, 18:42
... a juz mysleliscie ze wam sie upiecze nie ma hop hop
pracodawca ma was w kieszeni...

Pozostałe