Gmina Majdan Królewski. Pijaństwo nieopodal szkoły. Mieszkańcy się skarżą

  • 18.09.2020, 10:19 (aktualizacja 18.09.2020, 11:10)
  • wz

Podziel się:

Oceń:

Gmina Majdan Królewski. Pijaństwo nieopodal szkoły. Mieszkańcy się skarżą Fot. Archiwum Korso Mieszkańcy Huty Komorowskiej skarżą się na spożywające alkohol osoby nieopodal szkoły, gdzie uczęszczają dzieci.
Na działce nieopodal Szkoły Podstawowej w Hucie Komorowskiej w trakcie dnia i wieczoru zbiera się grupka osób urządzająca libacje alkoholowe. Mieszkańcy alarmują, ponieważ dzieci przebywające w szkole, na co dzień spotykają się z tym gorszącym widokiem.

Jeden z Czytelników poinformował nas, że na powyższym terenie, najczęściej w godzinach popołudniowych (po godzinie 16), nieopodal przystanku PKP, PKS i szkoły zbierają się osoby spożywające alkohol. W tym miejscu postawione są fotele, łóżko. Spożywający alkohol w wieku 25-50 lat są stale na widoku m.in wracających ze szkół dzieci i niezadowolonych mieszkańców. 

Prócz nieprzyjemnego widoku stale słychać wulgarne słowa ze strony spożywających alkohol. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Jolantą Skubisz-Tęczą, rzecznikiem prasowym kolbuszowskiej policji. 

-  Problem zagrożenia związanego ze spożywaniem alkoholu, zaśmiecaniem i zakłócaniem ładu i porządku publicznego w rejonie przystanku PKP i PKS w Hucie Komorowskiej  jest znany policjantom z PP Majdan Królewski

- stwierdza nasza rozmówczyni.


CZYTAJ TAKŻE: Kolbuszowscy ratownicy przyłączają się do strajku


Jak dodaje, wyeliminowanie bądź zminimalizowanie tego zagrożenia jest celem przyjętego na II półrocze roku planu priorytetowego przez dzielnicowego tego rejonu.

- W ramach wyżej wymienionego planu dzielnicowy m.in. systematycznie kontroluje ten rejon, przeprowadza rozmowy profilaktyczne z mieszkańcami, informując o odpowiedzialności karnej, a także sankcjonuje ujawnione wykroczenia

- dodaje rzecznik prasowy.

Policja zachęca mieszkańców tego rejonu do zgłaszania wszelkich przypadków niewłaściwego zachowania. Wspólne działania z pewnością pomogą ograniczyć negatywne zjawiska w tym rejonie. W szczególności, że zakłócanie ciszy nocnej bądź porządku publicznego jest karane.


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Zmarł Ojciec Pacyfik pochodzący z powiatu kolbuszowskiego


 

- CO NA TO PRAWO -

Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń:
* Art. 51 § 1 Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

* Osoba, która dopuszcza się takiego wykroczenia pod wpływem alkoholu, czy też narkotyków lub działanie ma charakter chuligański także może zostać skazana na karę aresztu, ograniczenia wolności, grzywny.

Zgodnie z art. 18 i kolejnymi Kodeksu wykroczeń:
* kara aresztu trwa od 5 do 30 dni,
kara ograniczenia wolności trwa miesiąc.

* Podczas odbywania kary ograniczenia wolności nie można zmieniać miejsca stałego pobytu, trzeba wykonywać pracę nieodpłatną na cele społeczne. Ponadto należy udzielać informacji dotyczących przebiegu kary. Grzywna z kolei może wynosić od 20 zł do 5000 zł.

wz

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Rabuś
Rabuś 01.10.2020, 11:39
Po prostu, tu nie ma jakiegoś pomyłki czy czegoś, jest jednoznaczne, jeżeli jest jedna strona się wypowie, widać drugą stronę i to jest temat zamknięty. Dla mnie to jest krótko, zwięźle i na temat. Odmawiam składania wyjaśnień, nie przyznaję się do winy. Nie ma tematu, dziękuję, do widzenia.
Hucianin
Hucianin 24.09.2020, 22:38
Zakompleksiony internauto czy internautko należałoby chwilę się zastanowić co wypisujesz. Komuś wstyd że ktoś może pomylić Hutę z Komorowem o losie... Wystarczy się przejechać po Komorowie żeby znaleźć równie wysoki odsetek patologii a zwłaszcza jeżeli chodzi o alkohol a oprócz wegetujacych mieszkańców to zero jakiegokolwiek rozwoju tam w tym waszym Komorowie, zerknij na stronę na FB towarzystwa przyjaciół Huty Komorowskiej a zobaczysz jeden z drugim co to życie kulturalne na wsi. Drugą kwestią jest niestety fakt iż było kilka mocno niechlubnych sytuacji w Hucie tyle że akurat u nas stało się to medialne. Nie chce nawet myśleć ile psów było wybijane po okolicznych wsiach, jedynie kończyło się to 'sukcesem'. Ktoś wyprowadza się z Huty do tego waszego Majdanu? Co tam poza tym hitpolem macie ? ja tam znam ludzi który właśnie z majdanu przyszli do huty i są zadowoleni, Nie tak dawno był problem o libacjach przy monopolowym na rynku Hucia też tenże sklep zamknęli więc i w Majdanie pełno pijaków. Reasumując. Pilnujcie swojego pod nosem a nie czyjego pod lasem malutcy ludzie. Nie pozdrawiam.
088x20xxx
088x20xxx 24.09.2020, 21:10
Dobrze, że wszystkie inne miejscowości w Gminie Majdan Królewski są idealne 😂😂😂 weźcie się ludzie za robotę, to że jeden gość psa żywcem zakopał to nie znaczy, że cała społeczność taka sama.. nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora...sama pochodzę z Huty Komorowskiej i znam wielu ludzi z tej wsi o wielkim sercu ♥️ zastanówcie się zanim cokolwiek napiszecie... Zamiast pisać artykuły o tym jak młodzież pije na przystankach może coś by dla tej młodzieży zorganizować?! Ciekawe co mają robić jak nawet boisko i plac zabaw obok szkoły są w ciągu dnia zamknięte.
Radosław_Majdan
Radosław_Majdan 21.09.2020, 15:47
Ja trochę z innej beczki. Pan Poborca to bardzo miły człowiek, uprzejmy, kulturalny i życzliwy, powszechnie szanowany i lubiany przez miejscową społeczność. Mam wrażenie, że niestety nie można powiedzieć tego samego o Jego Koledze. Najprościej zaczepiać kulturalnych, ogolonych i wykształconych ludzi w Majdanie, a prawdziwe zagrożenie jak powyżsej ignorować. Pozdrawiam wszystkich Polaków!
Magda
Magda 19.09.2020, 20:19
W kazdej wsi jest takie miejsce gdzie sie spotykaja i piją. Przyganial kociol garnkowi. Wezcie sie ludzie za robote-Ci co tam przesiaduja i ci co wypisuja tu idiotyczne komentarze.
Taka prawda
Taka prawda 19.09.2020, 13:34
W Hucie to jest największa patologia na całą gminę. pijaki, nieroby, tylko w tej opiece społecznej siedzą. A Czerapach w spódnicy tylko im zasiłki i rozmaite zapomogi i darmochy załatwia.Swego czasu jeden patol, który psa żywcem zakopał sławny był na cały kraj. Sławni są i wybitni są mieszkańcy tej wsi.
epic-wyzc-epudw
epic-wyzc-epudw 20.09.2020, 20:54
Co prawda to prawda. Patologia tam mieszka. Statystycznie to nawet wyglądają gorzej niż przecietni ludzie z Majdanu, Krzątki, czy z Komorowa. Dziewczyny też jakby brzydsze.
Z Komorowa
Z Komorowa 21.09.2020, 15:36
Mnie również jest wstyd, że ktoś może przez nazwę kojarzyć to patusiowo z Komorowem. Brrrr
Ktos ...
Ktos ... 21.09.2020, 14:24
No nigdzie tak nie ma tylko na Hucie 😂tam gdzie wy mieszkacie to ludzie idealni, pracowici i nie pijacy alkoholu zero patologii 😂 tylko pogratulowac wszystkim
Dziewczyny brzydsze ....hmmm kwestia gustu , moze Ty go nie masz ???
epic-wyzc-epudw
epic-wyzc-epudw 21.09.2020, 15:32
Nie ma się co obrażać. Nie oszukujmy się, Ci, którzy mieli chociaż trochę życiowej ambicji wyprowadzili się już dawno do Majdanu Królewskiego, albo do Nowej Dęby. Trochę czasu na pewno potrzeba, żeby wywietrzyć z głowy lokalną mentalność. W Hucie pozostała sama patologia bez żadnych perspektyw. Próźno szukać drugiej takiej wsi, gdzie zakopuje się psy żywcem, lata z siekierami, podpala ludziom samochody, zabija proboszcza, odsprzedaje na seks pijane koleżanki i jeszcze się w nich zakleszcza, itp. Był ponoć kiedyś projekt, żeby Hute wykluczyć z gminy, ale ponoć było wielkie oburzenie, bo nikt nie chciał przejąć. Zasiłki za dużo kosztują, a nic z tego nie ma oprócz grzybów i jagów w lesie oraz atrakcji w postaci bunkrów w których walają się kondomy i papierzaki.
Z Huty
Z Huty 22.09.2020, 20:46
Nie wolno oceniać nikogo po miejscu urodzenia ani zamieszkania. Prawdą jest jednak, że historii o których wspomniałeś/aś jest jakby trochę za dużo jak na jedno miasteczko. Powstaje pytanie czy Policja zrobiła wszystko, aby zapobiec takim sytuacjom? Pojawia się też drugie pytanie, ważniejsze, czy czujemy się w Hucie bezpiecznie? Ja bynajmniej, nie czułam się i nie czuję komfortowo.
Kermit
Kermit 22.09.2020, 15:34
epic-wyzc-epudw, chamie ty!
Kolega
Kolega 22.09.2020, 09:27
Moze tak zaczniemy od tego ze nie wrzuca sie wszystkich do jednego worka...
Raczej nie znasz kazdej osoby wiec nie pisz o patolii ...
Wyprowadzili sie do majdanu albo nowej deby - nie sadze zeby te miejscowosci sie czym wyroznialy ., ale kazdy ma.swoje zdanie i widzi co innego
Termit
Termit 22.09.2020, 14:38
Ty epic cos tam, jak jesteś taki cwany to wpadnij do Huty, zebys tylko pozniej nie plakal frajerze!
Jaro
Jaro 18.09.2020, 10:45
To te dzieci nigdy pijanego nie widziały i nie słyszały przekleństw? ;)
A.
A. 18.09.2020, 22:05
A ty normalny jesteś czy coś z główką nie tak?

Pozostałe