Kolbuszowska straż i policja podsumowują tegoroczne wakacje

  • 19.09.2020, 16:00 (aktualizacja 19.09.2020, 20:05)
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Kolbuszowska straż i policja podsumowują tegoroczne wakacje Archiwum Jedną z poważniejszych kolizji była kolizja dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu w Mechowcu.
Jak się okazuje, były one dużo bezpieczniejsze niż ubiegłoroczne. W wypadkach samochodowych nikt nie zginął.

Jak informuje str. asp. Janusz Babula, dyżurny operacyjny powiatu z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, od 1 lipca do 31 sierpnia kolbuszowska straż pożarna odnotowała 32 pożary. W gminach Cmolas i Dzikowiec po dwa pożary, na terenie gminy Kolbuszowa 13, na terenie gminy Majdan Królewski osiem, natomiast w gminie Niwiska siedem. W wyniku pożarów jedna osoba została ranna. Paliły się m.in. obiekty mieszkalne (3), samochody, maszyny drogowe, przyczepy, ciężarówki oraz lasy. Straż wyjeżdżała także do pożarów upraw rolniczych. Straty w mieniu wyliczono na 239,8 tys. zł. Straż odnotowała także 127 miejscowych zagrożeń. Jest to prawie 15-procentowy wzrost do roku ubiegłego. Był to m.in. interwencje dotyczące wypadków i kolizji w komunikacji czy interwencje dotyczące obiektów mieszkalnych. Głównymi przyczynami miejscowego zagrożenia były silne wiatry oraz transport drogowy.

Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej odnotowała natomiast trzy wypadki i 66 kolizji na terenie całego powiatu kolbuszowskiego. W wyniku wypadków ranne zostały trzy osoby. Obyło się bez ofiar śmiertelnych w tegoroczne wakacje.

 

 

Gmina: liczba wypadków liczba rannych liczba kolizji
Cmolas 1 1 7
Dzikowiec 2 2 5
Kolbuszowa 0 0 36
Majdan Królewski 0 0 10
Niwiska 0 0 3
Raniżów 0 0 5
bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe