Spotkanie w sprawie kotłów już jutro

  • 21.09.2020, 12:23
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Spotkanie w sprawie kotłów już jutro Fot. Archiwum Zdjęcie poglądowe.
Magistrat podpisał umowę z wykonawcą zadania dotyczącego dostawy i montażu kotłów na biomasę. Firma Rakoczy Stal ze Stalowej Woli do grudnia zamontuje 32 kotły i 18 zasobników.

Umowa została zawarta w ramach projektu poprawy jakości powietrza w gminie Kolbuszowa – montaż ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania. Wartość podpisanej umowy wynosi prawie 775 tys. zł. Dofinansowanie z tego projektu to 84 proc. na mieszkańca.

Zadanie polega na wymianie w domach jednorodzinnych nieefektywnych kotłów na paliwo stałe na kotły na biomasę. Wykonawca zapewnia dostawę, demontaż istniejącego źródła ciepła, wykonanie przewodu spalinowego oraz utylizację poprzedniego pieca. W czerwcu podpisano umowę z wykonawcą na dostawę kotłów gazowych. Aktualnie trwa ich montaż. Z nowych pieców gazowych będzie korzystać 121 domów jednorodzinnych.

 


ZOBACZ TAKŻE: Szykuje się duży remont w centrum miasta. Będą jeszcze większe korki


- Mieszkańców, którzy biorą udział w projekcie i złożyli wniosek o wymianę pieców na kotły pelletowe, zapraszamy na spotkanie 22 września o godz. 17 w miejskim domu kultury - dodają pracownicy urzędu. 

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe