Biegaczka Magda z Kolbuszowej zdobyła kolejne medale

  • 25.09.2020, 14:32 (aktualizacja 25.09.2020, 14:43)
  • M. Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Biegaczka Magda z Kolbuszowej zdobyła kolejne medale Fot. Archiwum Klubowe Magda Niemczyk (nz. z trenerem Bogdanem Karkutem) kolejny raz pokazała, że warto w nią inwestować. Dziękuje przy okazji firmie FIN, która wspiera ją finansowo.
Kolejny intensywny weekend za biegaczami Tiki -Taki. Dwa brązowe medale w mistrzostwach Polski do 18 lat wywalczyła Magdalena Niemczyk.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Radomiu. Prawo startu w każdej konkurencji miało 24 najlepszych biegaczy według rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W tym gronie znalazła się trójka zawodników kolbuszowskiej Tiki -Taki. Magda Niemczyk pobiegła na dwóch dystansach sprinterskich 100 i 200 metrów, Jakub Chudzik na 800 metrów oraz Wiktor Zięba na dystansie 1500 metrów.

- Największe nadzieje medalowe wiązaliśmy z Magdą Niemczyk, wiceliderką na 100 metrów oraz liderką na 200 metrów. Magda cały sezon imponowała formą, ale podczas Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Ciechanowie doznała kontuzji kolana i ostatnie dwa tygodnie przed mistrzostwami Polski nie mogła normalnie trenować. To mocno utrudniało jej przygotowania

– przyznaje trener Bogdan Karkut.

Pomimo tych problemów Magda udowodniła, że, nawet nie będąc w pełni sił, niesamowitą wolą walki potrafi wywalczyć kolejne medale mistrzostw Polski. Tym razem były to dwa brązowe medale. Pierwszy medal Magda wywalczyła już w pierwszym dniu mistrzostw na dystansie 100 metrów.

- Wygrała swój bieg eliminacyjny na 100 metrów, ale był to czwarty czas eliminacji, więc medal nie był pewny. W finale, choć  w czołówce było bardzo ciasno, a nasza zawodniczka zupełnie spóźniła start i została w blokach, to ostatecznie wywalczyła miejsce na podium

– cieszył się Karkut.


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Przed Kolbuszowianką ważne mecze. Zadecydują o awansie


 

Dzień później Magda zaprezentowała się jeszcze lepiej, bo nie tylko zwyciężyła w swoim biegu eliminacyjnym, ale również w całych eliminacjach biegu na dystansie 200 metrów i do finału przystąpiła jako faworytka.

- Jakby pecha było mało, to jeszcze wieczorem nasza zawodniczka podczas kolacji poparzyła sobie wrzątkiem rękę i zamiast wypoczywać przed finałem walczyła z bólem

– wspomina trener.

Sam finał nie potoczył się już po naszej myśli, bo choć do 150 metra Magda prowadziła, to na ostatnich metrach opadła z sił i została wyprzedzona przez dwie rywalki.

- Przed mistrzostwami mieliśmy nieco większe ambicje, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że równie dobrze mogliśmy wrócić z Radomia bez medalu, bo różnice pomiędzy zawodniczkami były rzędu 2-4 setnych, a limit pecha chyba wyczerpaliśmy na kilka lat

– ocenia Karkut.

Medale wywalczone w Radomiu były dla Magdy 6 i 7 medalem w randze Mistrzostw Polski, jakie zdobyła w swojej  karierze. Warto też dodać, że gdyby nie pandemia to Magda wystartowałaby w mistrzostwach Europy do 18 lat we Włoszech.

- Zarówno na dystansie 100 jak i 200 metrów wypełniła minimum kwalifikacyjne

– zaznacza trener Tiki -Taki.

- Pozostali nasi reprezentanci w MP spisali się na miarę swoich możliwości

– uzupełnia Karkut.

Jakub Chudzik był przed mistrzostwami czternasty w rankingu i na tej pozycji ukończył bieg. Wiktor Zięba przyjechał do Radomia z 23. wynikiem, ale pobiegł bardzo odważnie i zajął trzecie miejsce w drugim biegu, co dało mu 15. miejsce w mistrzostwach.

W tym samym czasie w Stalowej Woli rozegrano tradycyjnie już niezwykle silnie obsadzony bieg uliczny na 10 km pod nazwą Stalowa Dycha. Zameldowała się w nim nasza zawodniczka Monika Węgrzyn, która zajęła drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji.

– Była pierwsza w kategorii 18-29 lat z bardzo dobrym czasem 39,14. Monika uległa i to tylko nieznacznie  doświadczonej zawodniczce z województwa świętokrzyskiego, Lidii Czarneckiej, która w swojej karierze wygrała już kilka maratonów

– zaznacza jej trener.

W najbliższą niedzielę nasza zawodniczka ponownie wystartuje w szosowym wyścigu kolarskim, tym razem w Klasyku Boguchwały na dystansie 55 km. We wtorek, Tiki -Taka biegała w otwartych mistrzostwach Stalowej Woli, a w sobotę Bartek Sawuła sprawdzi się w mistrzostwach Polski młodzików (do 16 lat) w Słupsku (200 metrów przez płotki).

M. Jastrzębski

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
sd
sd 25.09.2020, 17:44
u aaa

Pozostałe