Kolejne medale dla chłopaków ze Studia Mocy

  • 03.10.2020, 09:00 (aktualizacja 03.10.2020, 10:44)
  • mj

Podziel się:

Oceń:

Kolejne medale dla chłopaków ze Studia Mocy Fot. G. Mikuła Podopieczni Studia Mocy zdobyli kolejne medale. Tym razem na zawodach podczas targów FIWE.
Nie zwalniają tempa wychowankowie kolbuszowskiego Studia Mocy. Po udanych mistrzostwach Polski w trójboju nadszedł czas na mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się na międzynarodowych targach fitness FIWE w Warszawie.

Kolbuszowski klub w imprezie, która odbyła się w weekend 19-20 września, reprezentowało czterech zawodników i kolejny raz wszyscy wrócili z medalami. 

W kategorii do 74 kg junior do 18 lat swój zeszłoroczny wynik o jedną pozycję poprawił najmłodszy ze stawki, Karol Leniart. Po zaciętej walce o pierwsze miejsce ostatecznie wrócił on z tytułem wicemistrza Polski.

- Karol ma dopiero 17 lat i to dopiero jego drugi start. Pandemia spowodowała, że Karol nie mógł trenować przez długi okres, więc jak na krótkie przygotowania i tak pokazał się ze świetnej strony. Jestem pewny, że za rok powalczymy o złoto

– zaznacza Grzegorz Mikuła, szef i trener Studia.

Drugi z zawodników z grupy juniorów do lat 18 startował w bardzo mocno obsadzonej kategorii do 93 kg. Maciej Ziajor w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrzowski.

- Jego wynik 147,5 kg pozwolił mu się uplasować na trzecim miejscu wśród wszystkich startujących juniorów, za co otrzymał dodatkowe wyróżnienie

– wspomina Mikuła.

- Maciej jest obecnie jednym z najlepiej rozwijających się zawodników w naszym klubie. Robi ogromne postępy i jak na swój wiek, jego wyniki są imponujące. Jeżeli uda nam się utrzymać ten progres, to Maciej może zostać na długo królem kategorii 93 kg, zarówno w trójboju jak i w wyciskaniu sztangi leżąc

– podkreśla Mikuła.


CZYTAJ TAKŻE: Były zawodnik Sokołowa strzelił już 20 goli


 

Weteran kolbuszowskiego klubu, a tak Mikuła nazywa 20-letniego Dominika Boczka, tradycyjnie zanotował podium. Widać było jednak u niego zmęczenie ubiegłotygodniowym startem w Skierniewicach.

- "Boczuś" wraca z brązem, ale i tak jest to świetna passa tego zawodnika, gdyż od trzech lat plasuje się na wszystkich zawodach w pierwszej trójce

– wyjaśnia szef Studia.

Najlepszy wyciskacz Studia - Piotr Marszał - startował w kategorii do 120 kg (do 23 lat).

- Przed rokiem, wracając ze srebrnym medalem, powiedział, że wróci tu po złoto i słowa dotrzymał. Wynik 190 kg w trzecim podejściu dał mu pewne złoto

– cieszy się Mikuła.

Marszał świetnie pożegnał się z młodzieżową kategorią. W kolejnych mistrzostwach będzie startował jako senior.

Prezes i trener Studia był usatysfakcjonowany wynikami swoich podopiecznych. Dziękował też za wsparcie nowemu sponsorowi. 

-  Jestem ogromnie szczęśliwy z postawy moich zawodników. Z dwóch imprez udało się wycisnąć maksimum, a nasze konto zostało zasilone łącznie o 17 nowych medali. Mamy nadzieję, że grudniowe mistrzostwa też będą dla nas równie szczęśliwe i nasza kolekcja się znacząco powiększy. Chciałbym również w tym miejscu podziękować Jakubowi Mokrzyckiemu z firmy Acus Med, który zgodził się wesprzeć nas finansowo. Jego pomoc pozwoliła nam w końcu ze spokojną głową przygotowywać się do zawodów

– przyznaje Mikuła.

mj

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe