Zmarł dawny wikariusz z kolbuszowskiej parafii

  • 16.10.2020, 19:59 (aktualizacja 16.10.2020, 20:21)
  • js

Podziel się:

Oceń:

Zmarł dawny wikariusz z kolbuszowskiej parafii Fot. Archiwum Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w Złockiem w niedzielę (18 października) o godz. 14.
Nie żyje ks. Andrzej Klimek, emerytowany proboszcz parafii Złockie, który był wikariuszem w parafii w Kolbuszowej w latach 70-tych. O śmierci duchownego poinformowała diecezja tarnowska.

Ks. Andrzej Klimek urodził się 19 września 1950 roku w Nowym Sączu. Egzamin dojrzałości złożył w 1968 roku w Krościenku nad Dunajcem. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowi. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1974 roku, w Tarnowie.

 


ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus na kolbuszowskiej komendzie. Zakażony funkcjonariusz


 

Jako wikariusz pracował w parafiach: Zagórzany (od 24 czerwca 1974 roku), Kolbuszowa (od 6 sierpnia 1977 roku), Tarnów - Klikowa i Lubzina (od 7 czerwca 1983 roku).

W 1984 roku został mianowany proboszczem nowo utworzonej parafii w Skrzyszowie. Z dniem 18 sierpnia 1993 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Złockiem.

- Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego wizytatora nauki religii w dekanacie Krynica. Urząd proboszcza parafii Złockie pełnił do 8 sierpnia 2020 roku, następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta

- informuje ks. Robert Kantor, kanclerz kurii diecezjalnej w Tarnowie.

 


TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Zmarł ksiądz, który był związany z powiatem kolbuszowskim


 

js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe