Czy w tym roku będzie zmiana czasu?

  • 17.10.2020, 13:31
  • jt/opr. ap

Podziel się:

Oceń:

Czy w tym roku będzie zmiana czasu? Fot. Archiwum W tym roku i to już niedługo po raz kolejny przestawimy zegarki, zmieniając czas letni na zimowy.
W tym roku i to już niedługo po raz kolejny przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy. Jak wynika z badania dla Wirtualnej Polski i money.pl większość Polaków nie chce tego robić i chciałaby z tych zmian czasu zrezygnować.

Wprowadzony kilkanaście lat temu pomysł zmiany czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni  miał na celu oszczędności na energii zużywanej na oświetlenie. Jak pokazują jednak badania, owe oszczędności są iluzoryczne, co wynika m.in. z rosnącej wydajności źródeł światła, a cała operacja zmiany czasu i przestawiania zegarków jest uciążliwa i przysparza wielu problemów np. na kolei z przesunięciem tuż po północy godzin kursowania pociągów. Od kilku lat pojawiają się inicjatywy zmierzające do rezygnacji ze zmiany czasu i pozostanie przy jednym z nich, prawdopodobnie letnim. To wymaga jednak zgody Unii Europejskiej i wprowadzenia (...)

  CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

jt/opr. ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe