Otworzą siłownie i baseny? Są szanse

  • 21.10.2020, 08:00
  • wz

Podziel się:

Oceń:

Otworzą siłownie i baseny? Są szanse Fot. Archiwum Korso Polska Federacja Fitness jest po rozmowach z przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Są szanse na porozumienie.
Od 17 października w całym kraju obowiązuje zawieszenie działalności aquaparków, basenów oraz centrów i klubów fitness. Wywołało to niezadowolenie przedsiębiorców tej branży. W tym samym dniu, na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się protest w tej sprawie. 19 października odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiej Federacji Fitness oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Czy jest szansa na otworzenie siłowni i basenów?

W spotkaniu prócz przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Wzięli także udział m.in.: Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR, przedstawiciele branży fitness, w tym Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness.


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Miliony wdane na alkohol. Raport z gminy powiatu kolbuszowskiego


Przedstawiciele branży oczekują między innymi wsparcia finansowego, które powinno objąć przedsiębiorców działających przed 16 października. Oczekuje się także otwarcia basenów i siłowni. A powinno odbyć się to w możliwie najszybszym terminie, tj. od 24 października. Przedstawiciele branż zadeklarowali wzmocnienie reżimu sanitarnego w swoich obiektach.

Co na to druga strona?

Jesteśmy otwarci na dalszy dialog z branżą. Będziemy się zastanawiać, co w ramach dostępnych modeli biznesowych możemy wspólnie wypracować na przyszłość. Nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki – powiedział Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii .

- Bardzo dziękujemy za każdy głos z państwa strony. Będziemy się starali możliwie szybko wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, czyli odmrozić branżę fitness oraz dostęp do basenów i aquaparków, ale przy zachowaniu zwiększonego niż do tej pory poziomu bezpieczeństwa sanitarnego - dodała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii

Kiedy zapadną konkretne decyzje? Do tematu wrócimy.

wz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe