Strzelnica za prawie 2 miliony powstanie w Kolbuszowej

  • 24.10.2020, 14:00
  • opr.bp

Podziel się:

Oceń:

Strzelnica za prawie 2 miliony powstanie w Kolbuszowej Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej Budowa strzelnicy ma kosztować prawie 2 miliony złotych.
1 mln 750 tys. zł – tyle planowo ma kosztować przebudowa i rozbudowa strzelnicy na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Dofinansowanie zadania będzie pochodzić z Unii Europejskiej i wyniesie 1 090 305,54 zł. Pozostałą kwotę wyłoży powiat kolbuszowski.

Jak czytamy na stronie kolbuszowskiego starostwa, prace, jakie będą realizowane przy istniejącej strzelnicy, związane są m.in. z przebudową ściany i fundamentu łączącego budynek strzelnicy z kanałami strzelniczymi, zlikwidowaniu stropowej płyty żelbetowej, zdemontowaniu drzwi oraz wyburzeniu istniejących ścian budynku, dzięki czemu możliwa będzie rozbudowa pomieszczenia strzelania. Oprócz tego skuta zostanie posadzka cementowa, oraz wykonana będzie instalacja wodno-kanalizacyjna, ogrzewanie, wentylacja mechaniczna oraz instalacja elektryczna.

Rozbudowa z kolei polegać będzie na zwiększeniu stanowisk strzelniczych. Aktualnie w strzelnicy znajdują się trzy stanowiska strzelnicze na odległość 50 m, zakończone kulochwytem. Po jej rozbudowie utworzonych zostanie 10 dodatkowych stanowisk strzelniczych o szerokości 1,5 m na długości 25 m. Powstanie także węzeł sanitarny oraz pomieszczenia pomocnicze.


Czytaj także: Kolbuszowa. Pijany kierowca malucha wjechał na wysepkę


Ponadto wykonany zostanie nowy dach na obiekcie. Prowadzone będą również prace związane z budową przyłącza wodociągowego, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. W zakresie prac planuje się też wykonanie ogrodzenia.

Strzelnica zostanie wyposażona w transportery tarcz, przesłony antyrykoszetowe oraz żaluzje. Przeznaczona będzie do strzelania sportowego i cywilnego. Zakończenie prac zaplanowano na koniec marca 2021 r.

 

opr.bp

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Galanonim
Galanonim 29.10.2020, 19:43
Cudownie chyba tylko Panu Zielińskiemu A. to potrzebne w porozumieniu z naszym posłem, brawo. Podatnicy zapłacą, a resztę wysępią z dofinansowania. Można będzie wkoncu postrzelać do kaczek. Może uda się przynajmniej jedną trafić.
JB
JB 25.10.2020, 04:42
Brawo To było potrzebne Super
Edi
Edi 26.10.2020, 13:04
Komu to potrzeba - chyba snobom
Herman
Herman 24.10.2020, 21:18
NARESZCIE coś w tym temacie się dzieje tutaj, a nie jeździć średnio po 30km żeby postrzelać.
Lol
Lol 24.10.2020, 21:17
W końcu.
Jozek
Jozek 24.10.2020, 18:14
Czy starostwo nie ma co z pieniędzmi zrobić? Strzelnica - po co ? Nauka strzelania czy to pedagogiczne ? To młodzież już naprawdę nie ma się czego uczyć. Marnotrawstwo pieniędzy i skandal żeby nasze dzieci - młodzież uczyć strzelać aby zabijać. Skandal.!!! Coś niebywałego i to jest na to przyzwolenie włodarza Kolbuszowej . Czy nie warto pieniędzy przeznaczyć na szlachetny , edukacyjny podkreślam wychowawczy cel . Warto się zastanowić kto po wybudowaniu będzie to finansował - szkoła, nauczyciele , a może starosta ?
Edward
Edward 24.10.2020, 14:53
Uczyć młodzież strzelania!!!! - Szok.. Nie ma pieniędzy na pomoce, a starosta przeznacza pieniądze na broń. Co wy młodzież chcecie uczyć ? Rewelacja - juz się w głowach komuś pomieszało.
Ajaja
Ajaja 27.10.2020, 13:53
Pan Edward widocznie nie zna historii i położenia Polski w Europie.
Oczywiście że strzelnice są potrzebne, kropka.

Pozostałe