Biogazownie w Dzikowcu. Zobacz zdjęcia z budowy

  • 25.10.2020, 13:15
  • wz

Podziel się:

Oceń:

Biogazownie w Dzikowcu. Zobacz zdjęcia z budowy Fot. W. Zygmunt Prace przy budowie biogazowni postępują z lekkim opóźnieniem. Mają być zakończone końcem roku bądź w styczniu 2021 roku.
Prace budowlane nad dwiema biogazowniami w Dzikowcu dynamicznie postępują. Inwestycja jest już widoczna przy głównej drodze relacji Dzikowiec - Osia Góra.

Przypominamy, że w tym roku mają powstać dwie biogazownie na terenie Dzikowca. Mieszkańcy wsi mieli spore wątpliwości co do tej inwestycji. Obawiali się m.in. nieprzyjemnego zapachu, zagrożeń wybuchem biogazu czy skażenia środowiska. W tej sprawie odbyły się dwa spotkania wiejskie. Pierwsze z pracownikami nadzorującymi całą budowę, a drugie z samym prezesem. Inwestor, jak i pracownicy wyjaśniali sposób funkcjonowania biogazowni, jak również mówili o korzyściach z jej funkcjonowania na terenie wsi.


Czytaj także: Co z mszami na cmentarzach? Parafie z naszego powiatu informują


Mowa m.in. o umowach z tutejszymi rolnikami na skup biomasy czy ogrzewanie pobliskich budynków ciepłem z biogazowni za symboliczne kwoty. Pod kątem prawnym mieszkańcy nie są w stanie zablokować inwestycji. Prezes ma wszystkie potrzebne pozwolenia.

Skontaktowaliśmy się z Kazimierzem Posielskim, prezesem spółki Galaauto, by zapytać, jak przebiegają prace. Jak nas poinformował, biogazownie zostaną oddane do użytku końcem roku, bądź w styczniu 2021 r. Wszystko zależne jest od postępów prac, które mają lekkie opóźnienie. Inwestor zaznaczył, że posiada wszystkie potrzebne dokumenty do budowy, jak również zapewnił, prace postępują zgodnie z wysokimi standardami. 

Jak nasz rozmówca przyznał dalej, że budową zajmują się specjaliści, a postępy prac robią wrażenie. Prezes zaznaczył także, że teren biogazowni będzie zamknięty, zaś mieszkańcom w żaden sposób ta inwestycja nie będzie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. 

wz

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe