Czy opłaty za śmieci od nowego roku pójdą w górę?

  • 27.10.2020, 08:09
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Czy opłaty za śmieci od nowego roku pójdą w górę? Fot. Archiwum W gminie ma zostać rozstrzygnięty niebawem przetarg na wywóz śmieci.
Dwie firmy chcą odbierać śmieci od mieszkańców gminy Niwiska.

Zadaniem wybranego w drodze przetargu przedsiębiorstwa będzie odbieranie odpadów komunalnych od mieszkańców, ale również z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Niwiskach. 


Czytaj także: Duże ognisko zakażenia w kolbuszowskiej "Nerce". Gdzie jeszcze?


Urząd Gminy Niwiska na ten cel chciał przeznaczyć 836 852 zł. Wykonawca zwiąże się umową na cały 2021 rok. Na przetarg odpowiedziały dwie firmy. Jedna z nich to Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Zieliński z Rakowa. Za odbiór śmieci zaproponowało 978 96,60 zł. Kolejne przedsiębiorstwo Dezako z Dębicy wskazało kwotę sięgającą 752 461,05. Termin składania ofert był do piątku (16 października).

Liczba mieszkańców w gminie Niwiska, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych, to około 6190. Są to dane według ewidencji ludności, osoby zameldowane, w tym szacunkowa liczba osób zamieszkałych na terenie gminy to 4 900. Liczba nieruchomości zamieszkałych to 1480. Nieruchomości niezamieszkałe liczą ok. 75 gospodarstw. 


Zobacz również: Głosy sprzeciwu w centrum Kolbuszowej [FOTO]


Przypominamy, że firma, która przetarg wygra, będzie miała również za zadanie dostarczyć mieszkańcom, którzy zgłoszą taką potrzebę, pojemnik lub kontener. 

Zadaniem odbiorcy będzie wyposażenie nieruchomości w worek czarny przeznaczony na zmieszane odpady komunalne, w przypadku nieruchomości o utrudnionym dojeździe. A także na wyposażenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy w worki o pojemności nie mniejszej niż 120 litrów, o grubości zapewniającej ich wytrzymałość. 

Wykonawca zobowiązany będzie najpóźniej do 31 grudnia do wyposażenia nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w odpowiednie pojemniki i worki oraz wyposażenia punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Czy gmina wybierze tańszą ofertę? O tym przekonamy się niebawem.

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe