"Po co idziemy na spacer? Po wolność!". Dzisiaj protest w Kolbuszowej

  • 28.10.2020, 09:11 (aktualizacja 28.10.2020, 10:19)
  • wz

Podziel się:

Oceń:

"Po co idziemy na spacer? Po wolność!". Dzisiaj protest w Kolbuszowej Fot. Rafał Bolanowski Protest przeciwko nowym przepisom aborcyjnym odbędzie się także w Kolbuszowej w dniu dzisiejszym.
Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołała falę protestów w całym kraju. Mieszkanki powiatu kolbuszowskiego również przyłączają się do akcji. Dlaczego decydują się na manifestację?

Na Facebooku zorganizowano wydarzenie pn.: "Strajk Kobiet - Kolbuszowa - Spacer przeciwko piekłu". Link dostępny TUTAJ.

Protest w formie spaceru odbędzie się dzisiaj (28 października) o godz, 18 na rynku w Kolbuszowej. Rozmawialiśmy z jedną z uczestniczek na ten temat.

- Po co dziś idziemy na spacer? Po wolność! Dla każdego i każdej z nas. Żeby pokazać swój sprzeciw. Bo nie rodzimy się aktywistami/aktywistkami. Nimi się stajemy, właśnie w takich sytuacjach, jak ta teraz. Nie musisz robić nic z przymusu. Robisz tylko to, co podpowiada Ci serducho.

- tłumaczy Dominika, jedna z uczestniczek "spaceru".

 


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Przetarg na wywóz śmieci unieważniony. Co dalej?


 

Jak nasza rozmówczyni nas poinformowała, organizatorem tego protestu nie jest jedna, konkretna osoba. Uczestnikami i organizatorami są wszyscy, którzy pojawią się na "spacerze".

- Chcesz być tam dziś z nami - będziesz, chcesz krzyczeć - krzyczysz, wolisz udostępnić tylko coś w sieci - udostępniasz. Nie ważne jak walczysz, ważne że walczysz, na miarę swoich możliwości, w zgodzie ze sobą i to jest piękne, i do tego wszystkich zachęcam

- dodaje uczestniczka.

wz

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Babcia niepełnosprawnej wnuczki
Babcia niepełnosprawnej wnuczki 31.10.2020, 17:21
Biedne te małolaty . Nawet nie macie pojęcia o co w tym proteście chodzi. Jakie z was kiedyś będą żony i matki? Myślę że wasze mamy umierają ze wstydu.
Matka
Matka 29.10.2020, 18:23
Nauczycieli widać na tych zdjeciach czy wyproszą dzieci niepelnosprawne z lekcji -chyba tak skoro nie powinny istnieć
Ojciec
Ojciec 30.10.2020, 20:53
Pewnie była to niemka
Bradd
Bradd 29.10.2020, 15:14
Co wam serducho podopowiada? Komu normalnemu podpowiada "serducho" zabij słabszego?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.10.2020, 14:49
Drogie panie, a raczej głównie dziewczęta sądząc po wieku, wiecie za czym protestujecie? Pod pojęciem nieuleczalna choroba genetyczna płodu kryją się głównie dzieci z zespolem Downa, one też nie mają prawa do życia? Skoro twierdzicie że w pierwszej kolejności trzeba wspomóc już żyjących to warto było zrobić wczoraj zrzutkę na dzieciaki z miejscowej szkoły specjalnej. A wam dalej wciskają że tu chodzi tylko o zdeformowane płody.
Krzaczek
Krzaczek 29.10.2020, 11:29
kobieto ty sie majpierw zastanow co chcesz masz wolnosc masz spokuj a jak masz za duzo czasu posprzataj sobie
Genesis
Genesis 29.10.2020, 08:45
Zmanipulowana grupka która nie wie o co chodzi w życiu.
A radny Karkut już zaciera ręce że ktoś jest przeciw PiS. W bastionie PiS.
Nie ważne z jakiego powodu.
Ważne żeby była zadyma.
A jeszcze niedawno krzyczeli że zabiją nas koperty z covidem.
Teraz robią manify i w de mają virusa.
Coś już kiedyś było o jakimś jabłku i wężu i Ewie.
A potem było ,że to wąż mnie zwiódł i zjadłam.
Czyżby powtórka?
MWDz
MWDz 29.10.2020, 01:55
Czy gdyby niebyło nakazu noszenia maseczek
te wszystkie " dzieci "też przyszłby na protest i stały w tłumie ? Czy wiedzą co krzyczą ? Piąte przykazanie pewnie większość z katolickich rodzin.
A gdy ich mama,tata,babcia dziadek obciążeni zachorują na covida i nieprzeżyją ..
Co tam będą mieć już mieć praktykę gdy będą wyskrobywać własne dzieci.
Justyna S.
Justyna S. 28.10.2020, 21:01
Madre kobiety, swiadome i odwazne. Brawo dla Was.
Prawo wyboru, prawo do wolnosci, prawo kobiet.
Musimy miec prawo wyboru aborcji zagrozonej ciazy z dzieckiem nieuleczalnie chorym lub dziecka ktore ciezko chore umrze zaraz po porodzie, deformacje gentyczne, ktore zagrazaja zdrowiu i zyciu kobiet.
Mama niehcianego w Twoim świecie dziecka.
Mama niehcianego w Twoim świecie dziecka. 29.10.2020, 09:05
Juztyna S. I przez takich nieświadomych luzi jak Ty jest ta obecna " burza" w kraju . Defirmacje generyczne które zagrażają zdrowiu i życiu kobiet - najpierw poczytaj te swoje prawa
następnie napuszczaj "małe dziewczynki" na rząd i kościół..
Budowlaniec nie polonista
Budowlaniec nie polonista 31.10.2020, 13:27
A co to takiego te defirmacje generyczne? niech nas Pani uświadomi.no chyba że znowu literówka się "zdażyła".
:)
:) 31.10.2020, 20:16
Panie budowlaniec - polonista wybacz "mamus"i literówkę.
Nie ma autokorekty,więc gdy komentarz "wyskoczy" to niestety
klops.
Paulo
Paulo 30.10.2020, 21:30
Proszę popracować nad ortografią i wiedzą zanim zacznie Pani pouczać innych.
;)
;) 30.10.2020, 23:57
No tak....pani?pan?polonista :)
Tu nikt nikogo nie poucza ,jedynie wyraża swoją opinię.
W necie bardzo często zdażają się
"literówki" pomimo wielkich chęci aby się nie pomylić.
Matka
Matka 28.10.2020, 20:45
I jakie to kiedyś będą matki ... jak bedą A co czuje matka która musi patrzeć na swoją córkę.
Kolo Lolo
Kolo Lolo 28.10.2020, 19:25
I po co to wszystko? Przecież nie chodzi o aborcję. Nie ma obecnie prawnych możliwości przeprowadzenia zmiany, bo nie ma w parlamencie siły politycznej mogącej dokonać zmiany Konstytucji. Osoby uczestniczące w protestach mogą zostać jedynie z covidem. Taki będzie finał protestów.
Dziwne
Dziwne 28.10.2020, 17:47
Bali sie wirusa na kopertach a teraz chowaja sie za plecami kobiet
Matka
Matka 28.10.2020, 15:36
Na zdjeciu mlode dziewczyny ... ZGROZA
Abc
Abc 28.10.2020, 16:04
Dewota. A na zdjęciu to świadome swoich praw młode kobiety.
Ojciec
Ojciec 30.10.2020, 18:59
Istnieją gumki i inne środki najlepiej spytać prostytutki
Polka
Polka 29.10.2020, 09:49
Takie świadome, że nie znają zapisu w Konstytucji i nie wiedzą jaka jest rola Trybunału Konstytucyjnego. Wystarczyło ich o to zapytać i wielkie EEEEE.....! Wyzwolone? Zniewolone !!!! ABORCJA=MORDERSTWO.
Przy
Przy 29.10.2020, 22:22
Skoro tak znasz konstytucję to wiesz ze to nie zaden trybunal tylko farsa
Olo
Olo 28.10.2020, 14:47
Brawo !!! Walczcie kobiety ! Za nasze rodziny ! Pogońcie kaczystów za to co zrobili !
Bolo
Bolo 28.10.2020, 17:42
PO plecach kobiet byle dorwac sie POnownie do koryta
Ewa
Ewa 28.10.2020, 16:03
W kobietach siła!
Ojciec
Ojciec 30.10.2020, 21:11
Kup sobie gumki albo inne środki. Możesz znaleź sobie kochanki i problem aborcji masz rozwiązany. Chcesz mieć dzieci to dla twojej wiadomości istnieją domy dziecka
Twój Adam -nie chce abyś wyskrobała nasze dziecko!
Twój Adam -nie chce abyś wyskrobała nasze dziecko! 29.10.2020, 09:10
Tak Ewo -Gdzie diabeł już nie może ZAWSZE POŚLE KOBIETE
Do adama
Do adama 29.10.2020, 22:16
A będziesz trwal przy tym uposledzonym dziecku? Nie będziesz sie wstydził przy kumplach ze czegos "niedorobileś" i dziecko umrze zaraz po porodzie?
Ojciec
Ojciec 30.10.2020, 21:06
Jeździsz pewnie dużym terenowym autem tylko że, słoma wystaje z butów . Hitler i Stalin zrobili swoje ateraz na Ciebie kolej. Gratuluję myślenia
...
... 31.10.2020, 20:23
To do Adama czy do Ewy...
Obywetel
Obywetel 28.10.2020, 14:03
BRAWO!!!
X
X 28.10.2020, 11:54
Ograniczenia umysłowe i wolność seksualna, a potem się wyskrobie. Znak czasów
Mystery
Mystery 29.10.2020, 22:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Rrr
Rrr 28.10.2020, 16:02
Kretynska teza. Wiesz w ogole czego dotyczył kompromis aborcyjny?

Pozostałe