Dla zdrowia, miejsc pracy i turystów

  • 09.06.2017, 11:57
  • Joanna Lewicka
Podziel się:
Oceń:
Dla zdrowia, miejsc pracy i turystów dzikowiec.itl.pl
Zespół dworsko-pałacowy ma szansę stać się nie tylko miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, ale też dźwignią społeczno-gospodarczą Dzikowca.

Gmina otwarta na kulturę poprzez rewaloryzację zabytkowego zespołu parkowo-dworskiego w Dzikowcu - na tak nazwane zadanie samorząd stara się o dofinansowanie. Wielomilionowe. Szacowany koszt prac to bowiem ponad 4 mln zł. Zabytkowy kompleks ma ożyć i zyskać na wielowymiarowości: ma służyć nie tylko celom kulturalnym, ale także społecznym, zdrowotnym i edukacyjnym. Poddany renowacji i nowej adaptacji pomieszczeń, zespół dworski ma pełnić funkcję obiektu hotelowo-gastronomicznego oraz konferencyjno-rehabilitacyjnego. Dlatego też w planie działań jest: remont, modernizacja istniejących budynków, uporządkowanie terenu, zmiana nawierzchni, przebudowa układu ścieżek, parkingów i ciągów pieszo-jezdnych, budowa nowych urządzeń rekreacyjnych, małej architektury i oświetlenie terenu. 

Wszystko to ma doprowadzić do stworzenia ośrodka, którego usługi skierowane będą zarówno do gości spoza gminy, jak i do mieszkańców.

Więcej w 23 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Joanna Lewicka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe