Miliony dla szkół

  • 01.07.2016, 16:37
  • Lidia Grabiec
Podziel się:
Oceń:
Miliony dla szkół Starostwo Powiatowe Kolbuszowa
Ponad dwa i pół miliona złotych powędruje do dwóch szkół zawodowych z naszego powiatu. Dzięki dotacji w placówkach pojawią się m.in. pracownie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt.

Wniosek złożony przez powiat kolbuszowski do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 znalazł się na czwartym miejscu projektów zakwalifikowanych do dofinansowania. – Nasz powiat otrzyma w sumie 2 516 257 zł – informuje Barbara Żarkowska z kolbuszowskiego starostwa. – Fundusze pozwolą na modernizację infrastruktury szkół zawodowych, znajdujących się na terenie powiatu. Mowa tu o Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni – dodaje.

Przeskok w XXII wiek
Radości z przyznanego dofinansowania nie kryje Ryszard Zieliński, dyrektor ZST w Kolbuszowej. – Dla naszej szkoły ten projekt przynosi ponad 2 miliony zysku w postaci inwestycji budowlanych, wyposażenia sal dydaktycznych, ale przede wszystkim laboratoriów zawodowych. Dla nas to taki przeskok w XXII wiek – cieszy się dyrektor placówki. W ramach prac budowlanych w ZST zamontowana zostanie winda. – W tej chwili mamy już z każdej strony podjazdy na parter, brakuje nam tylko połączenia z piętrem – wyjaśnia Ryszard Zieliński i dodaje: – Winda na pewno się przyda, ale nie będzie ona ogólnodostępna. Osoby, które będą miały odpowiednie zaświadczenia otrzymają kartę, dzięki której będą mogły z niej korzystać. Do potrzeb osób niepełnosprawnych zostaną dostosowane również łazienki. Ponadto w ośmiu pracowniach zostaną zamontowane klimatyzatory, a na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne. – Dzięki temu nasze rachunki za energię będą co najmniej o połowę mniejsze – mówi dyrektor ZST.

Więcej w Korso nr 26/29.06.2016

Lidia Grabiec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe