Nie dopuść do nadciśnienia tętniczego

  • 7.08.2017, 11:35
  • mm
Nie dopuść do nadciśnienia tętniczego pixabay.com
Na nadciśnienie skarży się coraz więcej osób, nie tylko starszych. Emocje, szybki tryb życia, stres mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, które w pewnej chwili zaczyna bić na alarm różnymi sposobami – m.in. nadciśnieniem.

U osób w średnim i starszym wieku trudno jest uchwycić przyczynę nadciśnienia. Natomiast zbyt wysokie ciśnienie u osób młodych może wynikać z obecności innej choroby, z którą mierzy się organizm.

Czynniki ryzyka
U 90 % chorych nie da się jednoznacznie określić przyczyn wystąpienia nadciśnienia. W wielu przypadkach główną odpowiedzialność ponoszą uwarunkowania genetyczne, jak i czynniki środowiskowe. 

Czynników, które mogą wpływać na podwyższenie ciśnienia tętniczego, jest z każdym rokiem coraz więcej. W grupie ryzyka są osoby borykające się z nadwagą lub otyłością, które stronią od ruchu i wszelkich form aktywności. Nadciśnienie może wystąpić także u osób nadużywających alkohol czy palących papierosy. Ważnym aspektem jest także spożywanie dużej ilości soli. Nie chodzi tylko o tę, której używamy do przyprawienia potraw. Należy pamiętać, że sól jest dodatkiem praktycznie każdego produktu spożywczego. Dlatego najlepiej zachować umiar w jej używaniu.

O ile na uwarunkowania genetyczne nie mamy wpływu, to wszystkie pozostałe czynniki ryzyka są zależne wyłącznie od nas. Odrzucenie używek, ruch i dieta z małą zawartością soli pomoże ustrzec przed problemem z nadciśnieniem, pozytywnie wpłynie także na ogólny stan zdrowia organizmu.

Więcej w 31 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

mm
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
adolf
adolf 9.08.2017, 09:06
cisnienie wzrasta jak sie niraz do lekarza po 3 godz czeka bo tan delikatnie sie spoznił

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------