Operacje na parterze

  • 23.09.2017, 15:57
  • Lidia Wyzga
Operacje na parterze L.Wyzga
Blisko 10 mln zł dofinansowania trafi do szpitala powiatowego w Kolbuszowej. W ramach dotacji lecznica doczeka się m.in. nowego bloku operacyjnego i aparatury medycznej z najwyższej półki. To niejedyne zmiany, jakie szykują się w placówce.

Szpital powiatowy w Kolbuszowej znalazł się w gronie 16 lecznic, które jeszcze w tym roku otrzymają dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki pozyskanym pieniądzom, jak zakłada dyrektor placówki, pacjenci będą mogli liczyć na poprawę dostępności usług medycznych.

Szpital się powiększy
- W ramach otrzymanej dotacji planujemy przede wszystkim stworzyć nowy blok operacyjny, a także zakupić nowoczesny sprzęt - zaznacza Zbigniew Strzelczyk, dyrektor lecznicy i wylicza: - Będzie to cyfrowy aparat RTG, wysokiej klasy USG, tomograf komputerowy oraz laser do operacji urologicznych.

Nowy blok operacyjny będzie się znajdował na parterze i zajmie pomieszczenia po dawnej izbie przyjęć. - Część parterowa zostanie rozbudowana w kierunku portierni - zaznacza dyrektor szpitala. - Jednocześnie na parterze będziemy chcieli zrobić sterylizatornię, która obecnie znajduje się na drugim piętrze. Ważne jest bowiem, aby znajdowała się ona obok bloku operacyjnego. To zadanie nie wchodzi jednak w zakres tego projektu, na który otrzymaliśmy dotację. To będzie już nasza własna inwestycja - podkreśla nasz rozmówca.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
baska
baska 24.09.2017, 20:09
I co z tych nowoczesnych sal i sprzętów skoro brak specjalistów..
Jola
Jola 24.09.2017, 11:11
Po co operacje jak na przepuklinę kresy białej zalecana jest przez chirurga d.n.m - dieta i ciepła herbata? Kto i co będzie kroił? Bo na razie co który lepszy to go wygryzą a zostają fachowcy wróżbici.
izabella
izabella 23.09.2017, 18:51
a 3 pietro co straszyc bedzie czy na potrzeby filmow horror bedzie wynajmowane???? takie cuda tam mnialy byc

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------