Nagroda dla Grupy Folklorystycznej "Ziemia Podkarpacka" z Kolbuszowej

  • 31.10.2017, 15:57
  • js
Nagroda dla Grupy Folklorystycznej Promocja Powiat Kolbuszowski
Kolbuszowscy seniorzy wrócili z nagrodą z IV Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów "Bo radość jest w nas".

Przegląd, zorganizowany w niedzielę (1 października) w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, skierowany był do seniorów z trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Wzięły w nim udział osoby indywidualne, jak i zespoły.

Podczas przeglądu zaprezentowała się Grupa Folklorystyczna "Ziemia Podkarpacka" z Kolbuszowej, która do miasteczka nad Nilem wróciła z nagrodą. - Zajęliśmy drugie miejsce w kategorii zespoły folklorystyczne - cieszy się Zenona Chodorowska, szefowa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kolbuszowej, którego członkowie tworzą "Ziemię Podkarpacką". - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na tak dużą liczbę zespołów mamy tak zaszczytne miejsce - dodaje nasza rozmówczyni.
Choreografem zespołu jest Sylwia Przybyło, a kierownikiem muzycznym Jarosław Mazur.

Nagrodzeni w kategorii „Zespoły folklorystyczne”
1. miejsce - Stryki i Stryjenki ze Strzyżowa
2. miejsce - Ziemia Podkarpacka z Kolbuszowej
3. miejsce - Pyszniczanie z Pysznicy
Wyróżnienia: Cyganianki z Cyganów, Grębowianki z Grębowa i Powiślanie z Koprzywnicy

js
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe