Gmina Kolbuszowa. Urządzenia ratujące życie dostępne w kilku miejscach. Sprawdź gdzie się znajdują

  • 1.11.2017, 12:40
  • js
Gmina Kolbuszowa. Urządzenia ratujące życie dostępne w kilku miejscach. Sprawdź gdzie się znajdują UM Kolbuszowa
Już w kilku miejscach na terenie gminy Kolbuszowa można znaleźć zewnętrzne, automatyczne defibrylatory.

Urządzenia ratujące życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca znajdziemy w na parterze urzędu miejskiego (obok punktu obsługi klienta), a także w budynku krytej pływalni. Trzeci, zakupiony przez gminę defibrylator, strażnicy miejscy wożą ze sobą w samochodzie. Za trzy urządzenia oraz przeszkolenie w jego obsłudze urzędników gmina zapłaciła ponad 15 tys. zł.

Od września jeden defibrylator znajduje się również w budynku starosta. Został on umiejscowiony na parterze budynku, w pobliżu biura podawczego/informacji oraz Wydziału Komunikacji i Transportu.

Liczy się czas 
Ze statystyk wynika, że jeśli defibrylator zostanie użyty w ciągu trzech minut od utraty przytomności przez człowieka, pozwala na przeżycie w 75 procentach przypadków.

Defibrylatory to urządzenia ratujące życie osób, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Są proste w obsłudze, bezpieczne, a przede wszystkim niezwykle skuteczne. Może z niego skorzystać osoba udzielająca pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania pracy serca. Użycie jest bardzo proste: wystarczy odkleić elektrody, przykleić je na klatkę piersiową pacjenta i zastosować się do wydawanych przez urządzenie komend. AED działa na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii.

js
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
nbhv
nbhv 2.11.2017, 11:09
jeszcze nie ukradli

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------